Jaskinia RAJ

Dobrzączka -
26-060 Chęciny
call 41 346 55 18    link jaskiniaraj.pl

check_circle  W pomieszczeniu
check_circle  Utrudnienia dla rodziców z maluchem w nosidełku
check_circle  Restauracja lub bar w pobliżu
check_circle  Parking
Podobno odkrywcy jaskini poczuli się jak w raju… Naprawdę warto się tu wybrać całą rodziną – dzieciom na pewno nie będzie się nudzić! UWAGA! Warto zarezerwować sobie bilety na konkretną godzinę wejścia. W sezonie i weekendy może się okazać, że musimy czekać kilka godzin lub w ogóle nie ma już biletów.

Dojazd: z drogi wojewódzkiej nr 762, jadąc w stronę Kielc należy skręcić w lewo (widoczne kierunkowskazy). Z Kielc można również dojechać autobusem miejskim nr 31 lub busem z ulicy Żytniej w kierunku Chęcin, do przystanku Jaskinia Raj. Od płatnego parkingu należy jeszcze dojść do jaskini leśną, asfaltową drogą około 15 min. - warto przyjechać wcześniej!

Przy parkingu restauracja i kopuła sferyczna „Centrum Neandertalczyka” (dodatkowy bilet) – ekspozycja dotycząca życia w epoce lodowcowej, replika mamuta, sceny polowania i życia codziennego, filmy i prezentacje DISCOVERY.

Jaskinię zwiedza się w grupie, z przewodnikiem. Na początku makieta z jaskiniowcami i wykopaliskami. Długość trasy to 180 m, chodnik równy, wygodny. Przejście z nosidłem możliwe, ale nie na plecach – można niechcący o coś zahaczyć. Trzeba liczyć się z tym, że młodsze (niższe) dzieci będzie trzeba nieść na rękach - inaczej nic nie zobaczą, gdyż chodnik wydrążony jest w głębokim namulisku i cała szata naciekowa („podłoga jaskini”) znajduje się na wysokości ponad metra. Temperatura wewnątrz to jedynie 8-10 st. – pamiętajmy o ciepłej odzieży i dobrych butach (jest mokro i bywa ślisko!).

...zdjęć nie wolno było robić, zerknijcie na stronę jaskiniaraj.pl.
Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie Świętokrzyskie


Wczytuję komentarze ...
cancel