Farma Motyli Trassenheide

Wiesenweg 5
17449 Trassenheide

check_circle  Wygodne poruszanie się z wózkiem
check_circle  Restauracja lub bar w pobliżu
check_circle  Możliwy dojazd pociągiem
check_circle  Możliwość skorzystania z toalety
check_circle  Atrakcje dla dzieci
check_circle  Plac zabaw
Dojazd: Bardzo blisko Farmy Motyli jest stacja niemieckiej kolei UBB - Bahnhof Trassenheide Samochodem ze Świnoujścia drogą B 111 i L264, Motylarnia znajduje się tuż przy stacji UBB, przed halą jest bardzo duży parking, którego nie sposób przegapić z uwagi na stojącą tam wielką mrówkę.

Na przeciwko Motylarni znajduje się wesołe miasteczko, a w przypadku brzydkiej pogody w Wildlife Usedom jest sala zabaw.

Informacje dla rodziców z wózkiem: Wąsko jest tylko w przejściu do kas, ale daliśmy radę z wózkiem parasolką. Szatnia i wieszaki w korytarzu przed wejściem.

Opis miejsca: W największej w Europie farmie motyli na hali o powierzchni 5000 m² spotkamy liczne różnobarwne motyle, które w naturalnych warunkach występują jedynie w tropikach. Oprócz fruwających motyli zobaczymy tu również mnóstwo pięknych roślin, (m.in. hibiskusy, orchidee, bananowce, hoje), wylęgarnię z kokonami (przy odrobinie szczęścia może komuś uda się zobaczyć proces wylęgania motyla).

W hali witają nas Otto i Anna - papugi południowoamerykańskie mieszkające w wolierze (po zamknięciu latają po całej hali), oczko wodne z rybkami i żółwie. Poza tym jest też wiele kolorowych figur ogrodowych, które sprawiły wiele radości naszemu rocznemu synkowi.

W części ekspozycyjnej liczne gabloty z motylami i innymi tropikalnymi bezkręgowcami, terraria, m.in. ze skorpionami, patyczakami i olbrzymimi pająkami oraz różnorodne minerały, których piękno zostało dodatkowo wyeksponowane poprzez podświetlenie ich kolorowymi diodami.

Informacje praktyczne: w hali jest ok. 30 st. C i bardzo wilgotno warto więc mieć na sobie coś przewiewnego i butelkę z wodą do picia.

Godziny otwarcia: 1 marca - 31 października: 11 - 18, ostatnie wejście: 17 1 listopada - 28 lutego: 10-do zmierzchu

UWAGA WAŻNE bilet rodzinny za 28 euro obejmuje 2 dorosłych i do 3 dzieci, na ten sam bilet można wejść też do:
- Zwariowany Dom Żelazek w Zinnowitz;
- Przyrodnicze Osobliwości Heringsdorf;
- Farma Motyli w Steinhude (to już daleko, ale gdyby ktoś był w tamtych okolicach to też można).
Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie Okolica Świnoujscia


Wczytuję komentarze ...
cancel