Dom stojący na głowie

Wiesenweg 2
17449 Tressenheide

check_circle  Atrakcje dla dzieci
Dojazd: Kolej UBB przystanek Tressenheide, lub samochodem na parking przed Farmą Motyli

W Tressenheide idąc dalej z Farmy Motyli ulicą Wiesenweg, po około 250 metrach docieramy do kolejnej atrakcji - "domu do góry nogami" [ Die Welt steht Kopf - Świat stoi do góry nogami]. Został on zaprojektowany przez dwóch polskich architektów - Gołosia i Mikiciuka. Otwarty do zwiedzania 4 września 2008 roku.

Dom stoi na dachu, przechylony dodatkowo pod kątem sześciu stopni - stąd często występujące u zwiedzających zaburzenia równowagi.

Podłoga jest do góry, my chodzimy po suficie. Wszystkie meble, przedmioty są do góry nogami. Możemy na przykład wejść do łazienki, stanąć pod otwartą muszlą klozetową i ... nadusić na spłuczkę. Obok domu zorganizowano wystawę miniatur budowli z wyspy Uznam.

Czynne
poniedziałek - sobota: •kwiecień – październik od godz. 10.00 do 18.00
•listopad – marzec od godz. 10.00 do 16.00
Ceny:
•Dorośli: 7,00€
•Bilet ulgowy: 6,00 €
(dzieci/uczniowie w wieku 4-16 lat, studenci)
•Bilet rodzinny (2 os. dorosłe + 1 dziecko): 16,00 €
•Bilet rodzinny (2 os. dorosłe + maks. 4 dzieci): 20,00 €
•Bilet grupowy: (od 15 osób): 5,00 €


Od zeszłego roku Dom na głowie znajduje się również na deptaku w Międzyzdrojach koło dużego placu zabaw z drewnianym statkiem.

Informacja dla rodziców z wózkiem: Z wózkiem wejść się nie da. Można go zostawić na podwórku, a bobasa wziąć na ręce lub w nosidełku, ale należy uważać, bo dom nie tylko stoi na głowie, ale jest również przechylony o kilka stopni co powoduje zachwiania równowagi.

Przewijak:Wesołe miasteczko naprzeciw Farmy Motyli i Wildlife Usedom z salą zabaw w środku.
Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie Niemcy


Wczytuję komentarze ...
cancel