Bieszczadzka Furia - nowa zjeżdżalnia w Solinie
Góra Jawor przy górnej stacji kolei gondolowej38-610 Solina

check_circle Na wolnym powietrzu
check_circle Głównie w słońcu
check_circle Restauracja lub bar w pobliżu
Bieszczadzka Furia to nowa atrakcja w Solinie dostępna od lipca 2025 r. Zjeżdżalnia grawitacyjna to nie tylko emocje i prędkość, ale też opowieść o pradawnych mocach.

Zjeżdżalnia Bieszczadzka Furia w Solinie
Bieszczadzka Furia to pełna emocji zjeżdżalnia grawitacyjna i ponad 580 m czystej frajdy. Jej trasa wiedzie malowniczą trasą zboczem Góry Jawor z widokiem na Jezioro Solińskie.
Bieszczadzka Furia to połączenie prędkości, krajobrazów i regionalnej legendy. Ta całoroczna atrakcja kryje nowe opowieści związane z bieszczadzkimi legendami, które poznajemy w rodzinnym parku rozrywki Tajemnicza Solina! Zgodnie z opowieścią została stworzona przez Czady, dobre duchy lasu oraz pradawnego węża Eskulapa. Natomiast bolidy, którymi poruszamy się po zjeżdżalni zostały zainspirowane trzema żywiołami: Ogniem, Wichrem i Burzą.

Zjeżdżalnia w Solinie - bezpieczna atrakcja dla dzieci i nie tylko!
Zjeżdżalnia została zaprojektowana z myślą o rodzinnej zabawie, emocjach i bliskości natury – jest bezpieczna, dlatego korzystać mogą z niej dzieci już od 3 roku życia oraz dorośli. Minimalna prędkość pojazdów wynosi od 1 do 3 m/s i jest zależna od nachylenia trasy, co pomaga zachować płynność jazdy. Maksymalna prędkość zjazdu to 40 km/h – pilnuje tego automatyczny ogranicznik.
Bolidy wyposażone są w tzw. elektrozamki, które blokują możliwość ich odpięcia zarówno w czasie zjazdu, jak i wjazdu, wszystko po to, żeby było maksymalnie bezpiecznie. Pojazdy są również designersko dopracowane i przestronne, komfortowo mogą podróżować w nich dwie osoby. Każdy pojazd ma też oświetlenie z przodu i z tyłu, więc oprócz tego, że dobrze się prezentuje, to jeszcze jest dobrze widoczny.
Podczas zjazdu pasażer nie musi ręcznie hamować pojazdu, w solińskiej zjeżdżalni wszystko działa automatycznie na tzw. prądach wirowych, czyli bez tarcia i bez zużycia, co oznacza większe bezpieczeństwo, nawet gdy zacznie padać deszcz. Dodatkowo każdy pojazd wyposażony jest w automatyczny system wspomagania jazdy, a za pomocą czujników i antenek pasażerowie mogą komunikować się ze sobą na trasie. Dzięki temu zawsze trzymają bezpieczny dystans od pojazdu przed nimi dostosowany do prędkości, więc nie ma mowy o stłuczce i można czerpać w pełni radość z przygody.

Zjeżdżalnia grawitacyjna w Solinie - informacje praktyczne
- dojazd na Górę Jawor samochodem (parking) lub kolejka gondolową >>>
- dzieci w wieku od 3 do 7 lat mogą korzystać ze zjeżdżalni wyłącznie pod opieką osób dorosłych ze względów bezpieczeństwa, dziecko musi usiąść zawsze z przodu, przed opiekunem - dedykowany bilet dorosły+dziecka
- ze zjeżdżalni korzystać mogą samodzielnie wyłącznie osoby, które ukończyły 8 rok życia i mają przynajmniej 1,35 m wzrostu
- obciążenie maksymalne wózka zjeżdżalni grawitacyjnej wynosi 150 kg.
- dostępne są bilety na 1, 3 lub 5 przejazdów, cennik >>>
- tuż przy zjeżdżalni znajduje się karczma Jawor oraz dodatkowe atrakcje:

Park rozrywki Tajemnicza Solina
Nowa atrakcja dla dzieci (i nie tylko!) nad Jeziorem Solińskim. Znajdziecie tu kilka stanowisk proponujących różne formy zabawy w własnym zakresie lub z animatorami. ...

Solina wieża widokowa - góra Jawor
Najnowsza atrakcja nad Jeziorem Solińskim z niepowtarzalnymi widokami, w tym pierwszym tarasem skywalk w Polsce. ...

Data dodania:
Wiecej w regionie Bieszczady




