Arboretum w Bolestraszycach

Bolestraszyce 130
37-722 Wyszatyce
call 16 671 64 25    link bolestraszyce.com.pl

check_circle  Na wolnym powietrzu
check_circle  Nachylenia terenu
check_circle  Wygodne poruszanie się z wózkiem
check_circle  Restauracja lub bar w pobliżu
check_circle  Plac zabaw
Arboretum w Bolestraszycach, położone 7 km na północny – wschód od Przemyśla, to wspaniały park i ogród botaniczny w jednym, a jednocześnie miejsce niepowtarzalne, pełne niespodzianek, zagubionych dróżek i labiryntów, które budzi zachwyt małych i dużych.

Arboretum jest otwarte cały rok, można je zwiedzać z wózkiem. Znajdziemy tutaj też niewielki punkt gastronomiczny, z pięknym widokiem na stawy, a przy wyjściu niewielki plac zabaw. Można tu bardzo przyjemnie spędzić nawet cały dzień.Rozległy teren (prawie 30 ha) położony jest na dwóch poziomach: na wyższy poziom można wjechać idąc z wózkiem nieco nachyloną drogą wzdłuż ogrodzenia. Bez wózka można pójść na skróty stromym wejściem po schodkach, jak na zdjęciu:Kilka schodków może się także trafić przy niektórych zejściach na mostki wiodące przez staw, ale zawsze można objechać staw dookoła płaską drogą. Z górnej części Arboretum, gdzie znajdziemy niewielka kaplicę, możemy podziwiać piękny widok na niżej położone tereny:Na terenie Arboretum znajduje się w sumie około 2200 drzew i krzewów, liczne stawy pełne nenufarów (grzybieni). Poza tym znajdziemy tu nawet mini skansen i wiele uroczych zakątków.

Można stąd także obserwować gwiazdy a dla osób niewidomych utworzono planetarium dotykowe i ogród sensualny. Magii ogrodowi dodają wiklinowe arcydzieła. Na każdym kroku czeka nas niespodzianka przyrodnicza lub artystyczna. Można spotkać na przykład drozda śpiewaka lub natknąć się na zagubione tajemnicze jajo, może dinozaura…

Urokliwe mostki, biegną wśród trzciny i tataraku nad zarośniętymi rzęsą wodną stawami. Ogród jest strefą kultury, a prace powstałe w wyniku międzynarodowych warsztatów artystycznych jeszcze bardziej wzbogacają to niesamowite miejsce. W parku możemy spotkać pośród drzew także bajkowe stwory. Ogród daje szerokie pole wyobraźni i znajdziemy w nim wiele miejsc, w których można puścić wodze fantazji.

Dwór znajdujący się na terenie Arboretum ukrywa niewielkie, lecz ciekawe muzeum przyrodnicze. Znajdziemy tam między innymi stałe wystawy „Chrońmy ptaki”, „Chrząszcze” i „Motyle nocne z Pogórza Przemyskiego”, a także wystawy czasowe. Wiedzę na temat ptaków można tu poszerzać na wiele sposobów. Na przykład spotkany w Arboretum drozd śpiewak to ptak, który według znajdującego się w ogrodzie "Ptasiego budzika", pierwszy rano rozpoczyna swoje trele (dokładnie o godzinie trzeciej nad ranem).To zdecydowanie najbardziej tajemniczy ogród jaki udało nam się poznać i miejsce godne polecenia, tym bardziej że położone na uboczu nie jest bardzo oblegane przez zwiedzających i dzięki temu jego zwiedzanie jest prawdziwą przyjemnością. W Bolestraszycach gościliśmy już dwa razy, ale na pewno jeszcze wrócimy, gdyż musimy przyznać, że niewiele jest tak klimatycznych ogrodów.

Polecamy zajrzeć na podróżniczo-edukacyjny BLOG Pani Agnieszki i Julki!
Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie Podkarpackie


Wczytuję komentarze ...
cancel