location_city Kamminke
Państwo:  Niemcy

check_circle  Atrakcje dla dzieci
Kamminke to mała wioska rybacka (ok 700 mieszkańców), bardzo urokliwa i malownicza znajdująca się nad Zalewem Szczecińskim. Choć niewielka liczba mieszkańców nadal zajmuje się połowem ryb nad zalewem jest mały porcik z łodziami rybackimi i knajpką z wędzarnia usytuowaną na falochronie.

Tuż przy porcie rybackim jest też mała plaża, parking (płatny, od razu na 5 godz) i pomnik rybaka tym nieco starszym turystom przypominający czas kultu pracy.

Warto wiedzieć że przy wjeździe do Kamminke i po skręcie w pierwszą drogę w lewo, na 7 kilometrze od Świnoujścia dojeżdżamy do wzgórza Golm, gdzie są pochowane liczne ofiary dywanowego nalotu alianckiego na Świnoujście. Cmentarz to symbol walki z absurdem wojny.

Polecam Kamminke również jako cel wycieczki rowerowej, jest tam stosunkowo blisko ze Świnoujścia, a droga nie jest bardzo uczęszczana więc samochody zbytnio nie przeszkadzają.

Dojazd:6 km od Świnoujścia jadąc przez dawne przejście graniczne z Garz i dalej na rozjeździe drogą w lewo na Garz, mijamy tę miejscowość z urokliwym, wartym obejrzenia gotyckim kościółkiem i dojeżdżamy do Kamminke, wioski położonej nad Zalewem Szczecińskim.
Autor: Agnieszka Rychła
Data dodania:2015-10-27
comments powered by Disqus