location_city Genua (Włochy)

check_circle  Atrakcje dla dzieci
check_circle  Atrakcje dla dzieci w czasie deszczu
Genua jest miastem, które na pewno zapadnie głęboko w pamięci każdemu ciekawemu świata maluszkowi. Miasto to ma bowiem drugie co do wielkości oceanarium w Europie i ogromną bazę dodatkowych atrakcji dla dzieci w każdym wieku. Dlatego jest rewelacyjnym miejscem na rodzinny wypad weekendowy lub wakacyjny, zwłaszcza jeśli mamy dzieci w różnym wieku.

Klimat i położenie:

Genua jest również pięknym miastem portowym, po której przyjemnie się spaceruje, zwłaszcza że panuje tu łagodny klimat i temperatury nie przekraczają 30 stopni, ani nie spadają poniżej 10. Natomiast w odległości kilkunastu kilometrów stąd znajdują się urokliwe malutkie typowo włoskie miasteczka z pięknymi plażami, do których z łatwością dotrzemy statkiem lub pociągiem.

Dojazd:

Z Krakowa do Genui najłatwiej dostać się samolotem. Z Balic codziennie kursują samoloty Ryanair do Bergamo, a stąd są bardzo częste połączenia pociągiem (podróż potrwa ok. 2,5h) lub można wypożyczyć samochód.

Największe oceanarium w Europie:

Naszemu 2,5-letniemu maluszkowi akwarium spodobało się tak bardzo, że zamiast szacowanych 2,5 godziny, spędziliśmy tam pół dnia. Po oceanarium można bez problemu poruszać się wózkiem, a na trasie jest kilka toalet. Niestety nie zaobserwowałam w nich jednak przewijaków (w ogóle we Włoszech ich nie widziałam). W połowie drogi jest kącik dla dzieci z pufami i telewizorem oraz stoliki i automat z przekąskami. My wykupiliśmy tylko podstawową wersję, która naszym zdaniem była bardzo bogata i trzeba na nią przeznaczyć minimum 3 godziny. Za dodatkową opłatą można też zobaczyć ogród tropikalny z egzotycznymi gatunkami ptaków, zwiedzić muzeum morskie, wejść na rekonstrukcję pirackiego statku, a także zobaczyć panoramę miasta. Dla dzieci przygotowano również osobny budynek ze strefą zabaw i doświadczeń.

Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie Włochy


Wczytuję komentarze ...
cancel