Zamaskowani zimą? Chowamy się przed smogiem

Jak aktywnie spędzać czas w sezonie zimowym? Co zrobić, jeśli nie lubimy siedzieć w domu, a obawiamy się o jakość tzw. świeżego powietrza?Wbrew pozorom problem smogu nie dotyczy tylko wielkich miast. Z podobnymi problemami stykają się także mieszkańcy małych miejscowości położonych np. w górskich dolinach. Czy Wy też znaczną część zimy spędzacie zamaskowani… ?

Oczywiście nieraz tłumaczyliśmy dzieciom skąd te maski (starszaki potrafią nawet same sprawdzić w odpowiednich aplikacjach bieżące stężenie pyłów). Co z tego, jeśli dzieci nadal nie chcą zakładać masek? Marudzą, że ciśnie, ciągnie, jest mokra, śmierdzi (zmieniamy filtry, ale nie codziennie…), że nie potrafią jej same założyć (te młodsze), że głupio wyglądają (to te starsze).

W tym roku natrafiliśmy na coś nowego: SZALIKI I KOMINY Z FILTRAMI PRZECIWPYŁOWYMI BIOSCARF. Chcecie zobaczyć jak w nich wyglądamy?

ZA CO POLUBILIŚMY KOMINY I SZALIKI BIOSCARF?

* szybko i łatwo je zakładamy: jak zwykły szalik czy komin. Sprytny przedszkolak na pewno sobie poradzi! Wchodząc do pomieszczeń (np. do sklepu, autobusu) łatwo je zsunąć na chwilę z twarzy, a potem z powrotem założyć.

* nic nas nie gniecie: szaliki i kominy są wykonane z dwóch warstw miękkiego polaru, między którymi znajduje się warstwa filtrująca. Szalik po prostu owijamy wokół twarzy, komin dopasowujemy za pomocą sznureczka ze stoperem.

* nie wyglądamy jak kosmici: wybieramy ulubiony kolor, lub np. na neutralny czarny komin zakładamy ulubiony włóczkowy kolorowy szalik.

* nie musimy dokupywać nowych filtrów: szalik i kominy pierzemy ręcznie kiedy i ile razy chcemy.

A CO Z ODPROWADZANIEM WILGOCI?

Nie spotkałam jeszcze maski, która ma idealny system odprowadzania pary wodnej. Komin na ten plus, że nie dolega ściśle do twarzy. Nawet, kiedy stanie się wilgotny można go przesunąć, przekręcić, odwrócić na drugą stronę (filtr znajduje się na całej powierzchni szalików i kominów).

JESZCZE RAZ W ZBLIŻENIU:

Póki co producent nie proponuje nam rozmiarów typowo dziecięcych. Szalik ma rozmiar 22 x 210 cm, komin: wysokość 29 cm, obwód 60 cm. Kominy dobrze sprawdzają się już u 5-6-latków, ale dla młodszych mogą być za duże. Szaliki sprawdzą się raczej u młodzieży i dorosłych. Czekając na nowe wzory… przecięłam jeden szalik na pół i po wciągnięciu sznurka ze stoperem po godzinie mam dwa małe, dziecięce kominy, ładne?Przy okazji możecie zobaczyć, co się kryje w środku, bez rozpruwania swoich szalików:Parametry techniczne i wyniki badań i testów możecie znaleźć na stronie polskiego dystrybutora, o tu: www.bioscarf.plSzalik BIOSCARF w maskującym wzorze moro zeskakuje z biurowej półki i pakuje się w drogę do Pani Elżbiety Kuźmińskiej (zgłoszenie FB). Poprosimy o podanie adresu do wysyłki na e-mail konkurs.trasadlabobasa@gmail.com.
Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel