Kosz na zużyte pieluchy

Kosze na zużyte pieluchy - dlaczego warto?

Przed powitaniem nowego członka rodziny w domu z pewnością zastanawiasz się jak urządzić pokój dziecka i jakie gadżety są niezbędne w opiece nad niemowlakiem. Oprócz smoczka, grzechotki, elektrycznej niani przydatnym akcesorium w opiece nad Twoją pociechą będzie kosz na zużyte pieluchy. 

Czy wiesz, że wiele młodych mam chwali ten gadżet i obecnie nie wyobraża sobie bez niego życia? Dlaczego warto go mieć i jaki wybrać? 

Kosz na zużyte pieluchy - czym jest? 

Wiele kobiet w ciąży nigdy nie słyszało o czymś takim jak kosz na zużyte pieluchy. O jego istnieniu dowiadują się dopiero po porodzie, od położnej lub od koleżanki. Zazwyczaj wiąże się to z reakcją zdziwienia, ponieważ wielu z nas ten produkt może wydawać się zbędny. Czy już zwykły kosz na śmieci nie wystarczy? Brudna pieluszka kojarzy się z przecież z nieprzyjemnym zapachem, dla wielu osób wręcz nie do zniesienia. 

Kosz na zużyte pieluchy zdecydowanie różni się od tradycyjnego kosza na śmieci. Jego zadaniem jest przede wszystkim izolacja nieprzyjemnego zapachu oraz bakterii związanych z przewijaniem niemowlęcia. W tym celu w jego wnętrzu została umieszczona specjalna folia, która nie tylko izoluje brzydki zapach, ale również pakuje oddzielnie każdą pieluchę. 

Kosz na pieluchy - czy warto go mieć? 

Życie z niemowlakiem w domu jest bardzo dużym przeżyciem dla młodych rodziców. Pojawienie się nowego członka rodziny wiąże się ze zmianą dotychczasowych przyzwyczajeń i nawyków, zmianą rytmu snu, wypracowaniem nowej rutyny dnia codziennego, która teraz uwzględnia również kolejnego domownika. 

Codzienne obowiązki oraz dodatkowo opieka nad małym dzieckiem ze względu na deficyt czasu, którego ciągle brakuje rodzicom wiąże się z reorganizacją dotychczasowego życia. W czy może tutaj pomóc kosz na zużyte pieluchy

Wyobraź sobie sytuację, że jest zima, na dworze jest bardzo zimno, a Ty musisz co chwilę biegać z workiem na śmieci do kontenera. Wyjście z domu wymaga założenia na siebie odzieży wierzchniej, żeby się nie przeziębić, odpowiednich butów, jeżeli mieszkasz w bloku - wejścia i zejścia po schodach. 

Jeszcze musisz z kimś zostawić w tym czasie dziecko, a tata może akurat jest nieobecny. I tak codziennie, być może nawet kilka razy w ciągu dnia - niekończące się wędrówki do kontenera, bo zwykły kosz nie zatrzymuje zapachów pochodzących z brudnej pieluszki. Właśnie wtedy z pomocą może przyjść specjalny kosz na zużyte pieluchy. 

Zalety kosza na zużyte pieluchy 

Pierwszą zaletą kosza na zużyte pieluchy jest przede wszystkim jego pojemność. Specjalne kosze przeznaczone do tego celu mieszczą często kilkadziesiąt zużytych pieluch, co nie wymaga częstej wymiany worka na śmieci, tak jak w przypadku tradycyjnego kosza. Pozwala to zaoszczędzić czas na niekończących się wędrówkach do kontenerów, aby pilnie opróżnić kosz, zwłaszcza gdy warunki ku temu nie są sprzyjające. 

Dodatkowo, tak jak wspomnieliśmy kosz na zużyte pieluchy pozwala izolować nieprzyjemny zapach i bakterie. Możesz go postawić obok miejsca przeznaczonego na przewijanie niemowlaka i niewielkim kosztem ułatwić sobie tę czynność. Kosz na zużyte pieluchy jest także ekonomicznym rozwiązaniem. Gdy Twoja pociecha podrośnie możesz go wykorzystać jako tradycyjny kosz na odpady. 

Kosz na zużyte pieluchy - jaki wybrać? 

Decydując się na zakup kosza na pieluchy zwróć przede wszystkim uwagę na jego rozmiar, głownie wysokość. Im większy tym lepszy, ponieważ rzadziej będziesz musiała go opróżniać. Najbardziej optymalna zawartość kosza to około 40 litrów. Mieści to około 25 pieluszek, co sprawia, że możesz go opróżniać co kilka dni. 

Zwróć także uwagę na dodatkowe funkcje kosza. Niektóre pozwalają go opróżnić bez uwalniania dodatkowego zapachu i konieczności dotykania zawartości pojemnika. Sprawdź również, czy kosz który kupujesz wymaga specjalnych wkładów - do niektórych z nich wystarczą zwykłe worki na śmieci. 

Kosz na zużyte pieluchy - gdzie kupić? 

Kosz na zużyte pieluchy możesz kupić zarówno w sklepie stacjonarnym, jak i przez Internet. My polecamy zakupy w sklepie internetowym. Możesz zrobić je z domu, bez konieczności pozostawiania malucha. Sklepy internetowe oferują również zwykle bogatszy asortyment niż sklepy stacjonarne. Jedną z opcji są zakupy w sklepie https://kosznapieluchy.pl, który oferuje zarówno zakupy w przez stronę internetową jak i w sklepach partnerskich. 

Kosz na zużyte pieluchy
Kosz na zużyte pieluchy


Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel