Zwinna wydra. Drawieński Park Narodowy z Pompikiem

„Myśleliście, że żubry żyją tylko w nieprzebytych puszczach? Otóż nie! Te ciekawskie zwierzęta często opuszczają leśne gęstwiny, by poznawać świat” – takimi słowami zaczyna się każda z książeczek z serii „Żubr Pompik. Wyprawy”.

Podobnie jak w kolejnych częściach cyklu przyroda ‒ w tym wypadku Drawieńskiego Parku Narodowego ‒ staje się tłem dla przygód sympatycznej żubrzej rodziny: żubra Pompika, jego siostry Polinki i rodziców Porady i Pomruka.Tym razem żubry spacerują po torfowiskach, gdzie znajdują rzadką roślinę: chamedafne. Wkrótce spotkają też zimorodka, a przede wszystkim tytułową wesołą i zwinną wydrę.


Wkładka z podstawowymi informacjami nt. wydryA czego jeszcze nauczą się małe żuberki, a razem z nimi mali czytelnicy? Tematem przewodnim staje się zabawa. Czy dorośli zajmują się tylko poważnymi sprawami, a zwierzęta wszystko robią w jakimś konkretnym celu? A może bawić się mogą i potrafią wszyscy, bez względu na wiek i gatunek?Żubr Pompik. Wyprawy. Zwinna wydra; Tekst i ilustracje: Tomasz Samojlik;
Wydawnictwo Media Rodzina

Więcej o serii „Żubr Pompik. Wyprawy” przeczytacie w artykule:
PRZYRODA i PRZYGODA. Parki narodowe dla przedszkolaków

PS.
Czy poznaliście może na takim tle sportretowaliśmy WYPRAWY ŻUBRA POMPIKA? Tak, to wydana pod naszym patronatem MAPA POLSKI DLA DZIECI, a dokładniej jedna z jej kart edukacyjnych. Możecie na niej sami rozpoznać, zaznaczyć i podpisać m.in. Drawieński Park Narodowy. Jesteście gotowi na takie wyzwanie?

Więcej o mapie możecie przeczytać w naszej recenzji: Zabawa z geografią. Mapa Polski dla dzieci .

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel