Zwierzęta – z przymrużeniem oka!

O jak łatwo wypisać na 100 stronach (a czemu nie od razu na 1000?) mnóstwo ciekawostek na wybrany temat, np. o zwierzętach. Ale jak to zrobić, żeby było naprawdę ciekawie? I co więcej – żeby nie tylko wyliczyć setki faktów, ale odpowiedzieć na wieczne dziecięce pytanie: DLACZEGO?Książka Nikoli Kucharskiej nie poraża objętością: to niby tylko 32 strony, ale wiedzy (i to takiej która na pewno zostanie w głowie i wyobraźni najmłodszych!) jest dużo, dużo więcej. Treść książki jest przedstawiona w zabawnych komiksowych dymkach, ale przede wszystkim w pomysłowych… „schematach wewnętrznych”.


OTO POKÓJ I DOMOWI ULUBIEŃCY BOHATERKI


Przewodnikiem po tym przedziwnym świecie stanie się bystry dziadek małej „zoomaniaczki” Klary, a pokaże nam nie wielką, daleką i tajemnicza egzotykę, ale przede wszystkim to co nam najbliższe: domowych ulubieńców, zwierzaki, które spotkamy w parku, w gospodarstwie i w lesie.Oczywiście dzieciaki nie będą śledzić specyfiki poszczególnych układów anatomicznych! Rysunki Nikoli Kucharskiej to niezwykła „mapa myśli”, która graficznie przedstawia to, co mogłoby być zawarte w nużącej wyliczance faktów, czy przydługim ciągłym tekście (prawie zgodnie z zasadą „jeden obraz zamiast tysiąca słów” – prawie, bo jednak słowa też się tu jednak pojawiają). Zgadnijcie, która forma sprawi, że nasz kilkulatek zrozumie i zapamięta więcej faktów?

Na koniec jeszcze kilka zoologicznych zawodów i inspirujących postaci.Dziękując za tę przygodę… prosimy o więcej!Jak to działa? Zwierzęta
Tekst i ilustracje: Nikola Kucharska
Wydawnictwo „Nasza Księgarnia”, 2017
Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel