Zaproszenie do Krakowa

Krakowskie Biuro Festiwalowe przygotowało nie lada gratkę dla najmłodszych gości (i mieszkańców) Krakowa: bezpłatny polsko-angielski PRZEWODNIK KIDS IN KRAKOW, który już czeka na Was w sieci punktów informacji miejskiej InfoKrakow.

A CO ZNAJDZIEMY W PRZEWODNIKU?

Krakowska przygoda została podzielona na 6 rozdziałów-spacerów. Każdy z nich rozpoczyna się krótkim opowiadaniem o zabawnych perypetiach grupki przyjaciół, znanych dzieciom z dwutygodnika Świerszczyk: Świerszczyka Bajetana Hopsa, Osiołka Klemensa, Świnki Poli, Smoka Antoniego, Chomika Pumpusa i Owcy Matyldy.

Każdy rozdział to jednak przede wszystkim propozycja spaceru. Na początek otrzymujemy czytelną, kolorowa mapkę z ponumerowanymi najciekawszymi punktami trasy. W opisie znajdziemy zarówno ciekawostki, informacje praktyczne (np. godziny otwarcia), jak i zadania do wykonania (np. sprawdzenie ile czasu zajmuje obiegnięcie Barbakanu). Treść przeplatana jest legendami i zabawnymi, kolorowymi ilustracjami. Na końcu każdego z rozdziałów dzieci znajdą też kilka graficznych zagadek (kolorowanki, labirynty, zagadki).

CO KONKRETNIE ZWIEDZIMY Z PRZEWODNIKIEM?

Autorzy proponują nam zarówno „klasyczne trasy”: „Śladami Smoka Wawelskiego” (czyli okolice Wawelu) oraz „Na skrzydłach zaczarowanych gołębi” (Rynek i Planty), a także pomysłową „Zwierzęcą wyliczankę” (śladami zwierząt ukrytych na krakowskich kamienicach i w parkach). Razem z przewodnikiem zwiedzimy też Podgórze (trasa „Spacer dla młodych odkrywców” ), Nową Hutę ( „Spacerem po Nowej Hucie” ), a także zajrzymy do Ogrodu Doświadczeń ( „Z fizyką za pan brat” ).Polecamy jako inspirację do czytania w domu… a jeszcze lepiej w czasie krakowskich spacerów! Na portalu wydawcy kidsinkrakow.pl znajdziecie informacje o aktualnych wydarzeniach w mieście, a tu adresy punktów InfoKrakow, w których dostaniecie bezpłatne przewodniki.

Macie ochotę poczytać jeszcze więcej o Krakowie? Zajrzyjcie do naszego artykułu KRAKÓW dla Krakusa i turysty, który powstał w ramach cyklu recenzji W POLSKĘ BEZ PLECAKA, prezentującego najciekawsze, niebanalne i najbardziej wartościowe publikacje dla młodych turystów i ich rodziców.

Mamy nadzieję, że zachęcą Was one do odkrywania rozmaitych zakątków Polski i staną się niezastąpionymi towarzyszami rodzinnych podróży!

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel