Zachłanna mewa. Słowiński Park Narodowy z Pompikiem

„Myśleliście, że żubry żyją tylko w nieprzebytych puszczach? Otóż nie! Te ciekawskie zwierzęta często opuszczają leśne gęstwiny, by poznawać świat” – takimi słowami zaczyna się każda z książeczek z serii „Żubr Pompik. Wyprawy”.

Podobnie jak w poprzednich częściach cyklu, przyroda Słowińskiego Parku Narodowego staje się tłem dla przygód sympatycznej żubrzej rodziny: żubra Pompika, jego siostry Polinki i rodziców Porady i Pomruka.



Tym razem małe żuberki pojadą nad Bałtyk! Najpierw zaskoczy ich jednak… piasek, po którym chodzi się zupełnie inaczej niż po puszczy.

Rodzeństwo rywalizuje w odkryciach: Pompik zauważa śmieszną sosnę, norę lisa, a w końcu i samo morze… Młodsza siostra jest niepocieszona i zazdrosna, ona też chce zobaczyć coś pierwsza! Czy starszy brat zdobędzie się na wyrozumiałość i „podzieli się” odkryciami?



Być może obserwacja tytułowej zachłannej mewy srebrzystej (symbolu Słowińskiego Parku Narodowego) nauczy czegoś małe żubry? Mewa zbiera bowiem dosłownie wszystko co wyrzucą fale i kryją piaski plaży, to silniejsze od niej, do tego krzyczy z zapałem: „mój, moja, moje”.

A może nie tylko mewy chciałyby mieć wszystko dla siebie? Zgadnijcie, kto znajdzie bursztyn – mała Polinka, czy starszy brat Pompik?



„Przy okazji” przygód bohaterów poznamy mikołajka nadmorskiego, małża omułka i skorupiaka zmieraczka plażowego, dowiemy się , czym różni się pancerz od skorupy i muszli.





Żubr Pompik. Wyprawy. Zachłanna mewa; Tekst i ilustracje: Tomasz Samojlik;
Wydawnictwo Media Rodzina

Więcej o serii „Żubr Pompik. Wyprawy” przeczytacie w artykule:
PRZYRODA i PRZYGODA. Parki narodowe dla przedszkolaków

PS.
Czy poznaliście może na takim tle sportretowaliśmy WYPRAWY ŻUBRA POMPIKA? Tak, to wydana pod naszym patronatem MAPA POLSKI DLA DZIECI, a dokładniej jedna z jej kart edukacyjnych. Możecie na niej sami rozpoznać, zaznaczyć i podpisać Słowiński Park Narodowy. Jesteście gotowi na takie wyzwanie?

Więcej o mapie możecie przeczytać w naszej recenzji: Zabawa z geografią. Mapa Polski dla dzieci , a jeśli jesteście zdecydowani na zakup, zajrzyjcie na stronę www.twojemapy.com.



Artykuł powstał w ramach cyklu: W Polskę bez plecaka, prezentującego najciekawsze, niebanalne i najbardziej wartościowe publikacje dla młodych turystów i ich rodziców.

Mamy nadzieję, że zachęcą Was one do odkrywania rozmaitych zakątków Polski i staną się niezastąpionymi towarzyszami rodzinnych podróży!

Więcej książek o Bałtyku dla dzieci:


Więcej książek, z którymi odbędziecie domową podróż znajdziecie w naszych cyklach recenzji:




Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel