Wyprawy żubra Pompika: Jaskinia nietoperza

„Myśleliście, że żubry żyją tylko w nieprzebytych puszczach? Otóż nie! Te ciekawskie zwierzęta często opuszczają leśne gęstwiny, by poznawać świat” – takimi słowami zaczyna się każda z książeczek z serii „Żubr Pompik. Wyprawy”.

Podobnie jak w kolejnych częściach cyklu przyroda ‒ w tym wypadku Ojcowski Park Narodowy ‒ staje się tłem dla przygód sympatycznej żubrzej rodziny: żubra Pompika, jego siostry Polinki i rodziców Porady i Pomruka.Tym razem żubry wędrują między wapiennymi skałami o niezwykłych kształtach. Czy przyszło Wam kiedyś do głowy, że słynna Brama Krakowska w Dolinie Prądnika… to spotkanie dwóch wielkich żubrów? No cóż, z żubrzej perspektywy świat wygląda trochę inaczej… Bohaterowie wejdą też do jednej z licznych ojcowskich jaskiń, gdzie spotkają symbol parku nietoperza nocka dużego.A czego jeszcze nauczą się małe żuberki, a razem z nimi mali czytelnicy? Okazuje się, że nawet jeśli jest się wielkim żubrem też można się czegoś przestraszyć… np. małego owada czy własnego cienia. Tematem przewodnim stają się sposoby na oswojenie strachu, jak się okazuje bardzo ważne jest to, żeby poznać to czego się boimy.W środku jak zwykle: wkładka z ciekawostkami, tym razem garść ciekawostek o nietoperzach:Żubr Pompik. Wyprawy. Jaskinia nietoperza;
Tekst i ilustracje: Tomasz Samojlik;
Wydawnictwo Media Rodzina

Więcej o serii „Żubr Pompik. Wyprawy” przeczytacie w artykule:
PRZYRODA i PRZYGODA. Parki narodowe dla przedszkolaków

UWAGA! W artykule W POLSKĘ BEZ PLECAKA znajdziecie więcej książek i gier, dzięki którym lepiej poznacie różne polskie miasta i regiony. Zajrzyjcie koniecznie!


PS.
Czy poznaliście może na takim tle sportretowaliśmy WYPRAWY ŻUBRA POMPIKA? Tak, to wydana pod naszym patronatem MAPA POLSKI DLA DZIECI, a dokładniej jedna z jej kart edukacyjnych. Możecie na niej sami rozpoznać, zaznaczyć i podpisać m.in. Park Narodowy Gór Stołowych. Jesteście gotowi na takie wyzwanie?

Więcej o mapie możecie przeczytać w naszej recenzji: Zabawa z geografią. Mapa Polski dla dzieci .

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel