Wyprawy żubra Pompika. Nieśmiała salamandra

„Myśleliście, że żubry żyją tylko w nieprzebytych puszczach? Otóż nie! Te ciekawskie zwierzęta często opuszczają leśne gęstwiny, by poznawać świat” – takimi słowami zaczyna się każda z książeczek z serii „Żubr Pompik. Wyprawy”.

Podobnie jak w kolejnych częściach cyklu przyroda ‒ w tym wypadku Gorczański Park Narodowy ‒ staje się tłem dla przygód sympatycznej żubrzej rodziny: żubra Pompika, jego siostry Polinki i rodziców Porady i Pomruka.Tym razem żubry wędrują między po gorczańskich wzgórzach i łąkach. Towarzyszący wędrowcom deszcz sprawia, że kwieciste łąki lśnią kolorami (przy okazji poznamy krokusy i storczyki). W deszczu łatwiej też spotkać symbol parku: salamandrę plamistą.A czego jeszcze nauczą się małe żuberki, a razem z nimi mali czytelnicy? Okazuje się, że w czasie deszczowego spaceru łatwo o wypadek, szczególnie jak się skacze po śliskiej łące… Najlepszym pocieszeniem dla brykającej żubrzyczki będzie przytulenie się do mamy. A jak pocieszyć nieśmiałą salamandrę i przekonać ją, że naprawdę jest wyjątkowa? Czy ją też rozweselą ją „przytulaki i buziaki”?


W środku jak zwykle: wkładka z ciekawostkami, tym razem garść ciekawostek o salamandrze.

Żubr Pompik. Wyprawy. Nieśmiała salamandra;
Tekst i ilustracje: Tomasz Samojlik;
Wydawnictwo Media Rodzina

Więcej o serii „Żubr Pompik. Wyprawy” przeczytacie w artykule:
PRZYRODA i PRZYGODA. Parki narodowe dla przedszkolaków

UWAGA! W artykule W POLSKĘ BEZ PLECAKA znajdziecie więcej książek i gier, dzięki którym lepiej poznacie różne polskie miasta i regiony. Zajrzyjcie koniecznie!


PS.
Czy poznaliście może na takim tle sportretowaliśmy WYPRAWY ŻUBRA POMPIKA? Tak, to wydana pod naszym patronatem MAPA POLSKI DLA DZIECI, a dokładniej jedna z jej kart edukacyjnych. Możecie na niej sami rozpoznać, zaznaczyć i podpisać m.in. Park Narodowy Gór Stołowych. Jesteście gotowi na takie wyzwanie?

Więcej o mapie możecie przeczytać w naszej recenzji: Zabawa z geografią. Mapa Polski dla dzieci .

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel