Tajemnica rzeki. Narwiański Park Narodowy z Pompikiem

„Myśleliście, że żubry żyją tylko w nieprzebytych puszczach? Otóż nie! Te ciekawskie zwierzęta często opuszczają leśne gęstwiny, by poznawać świat” – takimi słowami zaczyna się każda z książeczek z serii „Żubr Pompik. Wyprawy”.

Podobnie jak w kolejnych częściach cyklu przyroda ‒ w tym wypadku Narwiańskiego Parku Narodowego ‒ staje się tłem dla przygód sympatycznej żubrzej rodziny: żubra Pompika, jego siostry Polinki i rodziców Porady i Pomruka.



Tym razem małe żubry zachwycą się niesamowitą, krętą rzeką-labiryntem… no może nie wszystkie… Polinka marudzi: według niej wycieczka jest nudna, a mama na nic nie pozwala. Na szczęście okaże się, że w szuwarach czai się niespodzianka.



„Przy okazji” przygód bohaterów dowiemy się jakie ptaki żyją w Narwiańskim Parku Narodowym (bekas dublet, wodniczka, kaczki: płaskonos, cyraneczka, krzyżówka), jak różne mają dzioby, w jakich miejscach wiją gniazda. Nie zabraknie też symbolu parku narodowego: groźnego błotniaka stawowego.




Wkładka z rodzajami ptasich dziobów i podsumowanie informacji na okładce

A czego jeszcze nauczy się Polinka, a razem z nią mali czytelnicy? Może tego, że czasem warto być ostrożnym, że fakt, że czegoś nie widzimy nie oznacza, że niczego tam nie ma… a jeszcze, że w Narwiańskim Parku Narodowym nie ma nudy, za to jest wspaniała zabawa!



Żubr Pompik. Wyprawy. Tajemnica rzeki ; Tekst i ilustracje: Tomasz Samojlik;
Wydawnictwo Media Rodzina

Więcej o serii „Żubr Pompik. Wyprawy” przeczytacie w artykule:
PRZYRODA i PRZYGODA. Parki narodowe dla przedszkolaków

PS.
Czy poznaliście może na takim tle sportretowaliśmy WYPRAWY ŻUBRA POMPIKA? Tak, to wydana pod naszym patronatem MAPA POLSKI DLA DZIECI, a dokładniej jedna z jej kart edukacyjnych. Możecie na niej sami rozpoznać, zaznaczyć i podpisać Narwiański Park Narodowy. Jesteście gotowi na takie wyzwanie?

Więcej o mapie możecie przeczytać w naszej recenzji: Zabawa z geografią. Mapa Polski dla dzieci , a jeśli jesteście zdecydowani na zakup, zajrzyjcie na stronę www.twojemapy.com.



Artykuł powstał w ramach cyklu: W Polskę bez plecaka, prezentującego najciekawsze, niebanalne i najbardziej wartościowe publikacje dla młodych turystów i ich rodziców.

Mamy nadzieję, że zachęcą Was one do odkrywania rozmaitych zakątków Polski i staną się niezastąpionymi towarzyszami rodzinnych podróży!

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel