SUPERQUIZ: Sprawdzamy co wiecie o piłce nożnej!

Wierzymy, że wiecie już bardzo dużo! Jednak zawsze warto wiedzieć więcej!

A może dopiero zaczynacie razem z dziećmi swoją futbolową przygodę? SuperQuiz to także dobry wstęp, aby zarazić się piłkarską gorączką i okazja, aby opanować podstawy: historię i zasady gry, poznać najważniejsze nazwiska, kluby i piłkarskie trofea.Podobnie jak inne SuperQuizy z serii (recenzowaliśmy kiedyś SuperQuiz Pieniądze) karty spięte sprytną spiralą możemy czytać w dwie strony:

…albo najpierw poznajemy fakty i ciekawostki w krótkich, i jasnych hasłach (w sumie jest ich aż 54),
a potem na odwrocie sprawdzamy co zapamiętaliśmy,

…albo najpierw sprawdzamy swoją wiedzę w pytaniach quizowych (w sumie 162 zagadki), a następnie na odwrocie doczytujemy pozostałe ciekawostki na dany temat.

A o czym konkretnie poczytamy? Zaczynamy od podstaw: co to jest piłka nożna? Jak zbudowany jest stadion? Poznamy też zasady gry (w tym zrozumiemy czym jest „spalony”), podstawowe ustawienia graczy, zadania sędziów, przewinienia i ich konsekwencje. Na koniec poczytamy o najsłynniejszych drużynach i współczesnych piłkarzach oraz o najważniejszych rozgrywkach i trofeach.

Dodatkowo w wydaniu specjalnym dostaniemy planszę-boisko do gry oraz 24 żetony: z gwiazdami futbolu: 11 piłkarzy polskiej reprezentacji, 11 gwiazd światowych drużyn + 1 żeton z piłką i 1 żeton
z gwizdkiem sędziego. Dzięki takiemu zestawowi dzieci mogą np. ustawiać swoje „drużyny marzeń”, ale też wymyślać wiele własnych piłkarskich zabaw!Mimo, że zarówno SuperQuiz, jak i Kieszonkowiec Futbolowy HATTTRICK są adresowane do dzieci
w wieku od 7 lat i obie publikacje zawierają 162 pytania, nie są to dwie wersje o tej samej treści: pytania
i ciekawostki się nie powtarzają (te z Hattricka są na o wiele wyższym poziomie wtajemniczenia)! Dlatego SuperQuiz poleciłabym bardziej początkującym (i młodszym, ok 6-8 l), a Hattrick – bardziej zaawansowanym i starszym (od 7-latków po młodzież i dorosłych).

Oba tytuły, ze względu na swój format sprawdzą się doskonale także w podróży, na spacerze, czy
w kolejce do lekarza… oczywiście sportowego!Zespół miłośników futbolu wydawnictwa Edgard
SuperQuiz Piłka Nożna. Wydanie Specjalne
Kapitan Nauka, Wydawnictwo Edgard

Zajrzyjcie też do naszej recenzji Kieszonkowiec Futbolowy HATTTRICK oraz 100 zabaw z piłką nożną!
Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel