SPRAWDZAMY: co wiemy o pieniądzach?

Jeżeli Kapitan Nauka SuperQUIZ PIENIĄDZE to nie kolejna zwykła zgadywanka, to w takim razie co?

Kiedy w nasze ręce trafią 54 sztywne kartonowe strony spięte sporą, solidną spiralą mamy przed sobą wyjątkową książeczkę kieszonkowego formatu dającą nam do wyboru dwie drogi lektury:Droga nr 1: SPRAWDZAMY!

…czyli przewrotnie odwracamy nasz SuperQUIZ Pieniądze tyłem i odpowiadamy na ponad 160 pytań
z bogatego w terminy, zależności i ciekawostki świata finansów. Sprawdzamy się sami, albo w parach, czy w kilka osób, czytając sobie nawzajem losowo wybrane pytania. Kontrolując poprawność odpowiedzi możemy zerknąć na odwrotną stronę karty, gdzie znajdziemy rozwinięcie tematyki pytań.Droga nr 2: CZYTAMY!

Tym razem klasycznie, okładką do góry. Każde z 54 haseł zostało przedstawione bez przysłowiowego „lania wody”, czyli bardzo zwięźle: dosłownie w kilku krótkich zdaniach. Czytamy encyklopedię…? Ależ nie! Nie spotkamy tu suchych, formalnych definicji. Opisy często oparte są na konkretnych przykładach, wplecione są w nie liczne ciekawostki, np. że 50.000 rupii indonezyjskich to zaledwie 15 zł, czy dlaczego byk jest symbolem hossy, a niedźwiedź – bessy. Po zapoznaniu się z konkretnym hasłem na odwrocie znajdziemy pytania z nim związane.A konkretnie: CO SPRAWDZAMY I CZYTAMY?

Pewnie jesteście ciekawi jakie hasła wybrali dla swoich czytelników autorzy quizu? Wachlarz tematyki ekonomicznej jest bardzo szeroki: począwszy od podstaw, czyli np. pojęcia: moneta, banknot, nominał, waluta, import i eksport, podaż i popyt; przez ciekawe finansowe idiomy, m.in.: zapach pieniędzy, raj podatkowy, spirala zadłużenia, anioł biznesu; po bardzo współczesne: niby-banki, rentier, zakupoholik. Nie zabrakło też bardzo bliskim trzeciemu sektorowi haseł: filantropia, mecenas czy odpowiedzialny biznes.Dla kogo?
Okładkowa rekomendacja to 7+. My polecamy quiz nawet ciut młodszym dzieciom, jeżeli interesuje np. je temat kieszonkowego, zastanawiają się skąd się biorą pieniądze w bankomacie, albo dlaczego rodzice płaca podatki, starszakom: 7-12-latkom: znajdą tu wiele ciekawostek wykraczających poza program szkolny, a także rodzicom ‒ quiz uporządkuje podstawowe fakty, stanie się poręczną ściągą do rozmów z dziećmi.Kapitan Nauka SuperQUIZ PIENIĄDZE
Wydawca: Edgard
Seria: Kapitan Nauka, SuperQUIZ

Dziękujemy serdecznie za udostępnienie SuperQUIZU do recenzji!
Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel