Rodzina borsuków. Kampinoski Park Narodowy z Pompikiem

„Myśleliście, że żubry żyją tylko w nieprzebytych puszczach? Otóż nie! Te ciekawskie zwierzęta często opuszczają leśne gęstwiny, by poznawać świat” – takimi słowami zaczyna się każda z książeczek z serii „Żubr Pompik. Wyprawy”. Podobnie jak w pozostałych częściach cyklu, przyroda Kampinoskiego Parku Narodowego staje się tłem dla przygód sympatycznej żubrzej rodziny: żubra Pompika, jego siostry Polinki i rodziców Porady i Pomruka.

Tym razem małe żuberki będą nadstawiać uszu… Jakie odgłosy można usłyszeć w lesie? Np. stukającego dzięcioła czarnego, śpiew muchołówki małej… albo tupot żubrów.

A co jeśli ktoś z żubrzej rodziny nie potrafi jeszcze tupać? Czy przez to nie pasuje do rodziny?Polinka będzie się bardzo starać dorównać starszemu bratu i rodzicom. Jej determinacja sprawi, że obudzi wielopokoleniową rodzinę borsuków, które powinny w dzień spać.Wizyta w Kampinoskim Parku Narodowym nauczy bohaterów nie tylko jak wygląda życie i nora borsuków, ale przede wszystkim, co jest najważniejsze w rodzinie. Na pewno nie to, czy ktoś umie tupać, czy nie. Nie ma sensu zastanawiać się, czy ktoś pasuje do rodziny czy nie.

Rodzina trzyma się razem… i się przytula!„Przy okazji” przygód bohaterów dowiemy się jak wyglądają domy zwierząt (nora, gniazdo, dziupla, leże). Nie zabraknie też symbolu parku narodowego: łosia, przewodnika żubrów po kampinoskiej kniei.

Żubr Pompik. Wyprawy. Rodzina borsuków; Tekst i ilustracje: Tomasz Samojlik;
Wydawnictwo Media Rodzina

Więcej o serii „Żubr Pompik. Wyprawy” przeczytacie w artykule:
PRZYRODA i PRZYGODA. Parki narodowe dla przedszkolaków

PS.
Czy poznaliście może na takim tle sportretowaliśmy WYPRAWY ŻUBRA POMPIKA? Tak, to wydana pod naszym patronatem MAPA POLSKI DLA DZIECI, a dokładniej jedna z jej kart edukacyjnych. Możecie na niej sami rozpoznać, zaznaczyć i podpisać Kampinoski Park Narodowy. Jesteście gotowi na takie wyzwanie?

Więcej o mapie możecie przeczytać w naszej recenzji: Zabawa z geografią. Mapa Polski dla dzieci , a jeśli jesteście zdecydowani na zakup, zajrzyjcie na stronę www.twojemapy.com.Artykuł powstał w ramach cyklu: W Polskę bez plecaka, prezentującego najciekawsze, niebanalne i najbardziej wartościowe publikacje dla młodych turystów i ich rodziców.

Mamy nadzieję, że zachęcą Was one do odkrywania rozmaitych zakątków Polski i staną się niezastąpionymi towarzyszami rodzinnych podróży!

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel