PROJEKT BRESLAU: Zakochaj się we Wrocławiu! +KONKURS

Czy zastanawialiście się kiedyś… co czujecie do swojego miejsca zamieszkania? Obojętność, sympatię, niechęć… a może miłość? Zacznijmy jednak od początku:

Co kryje w sobie tajemniczy PROJEKT BRESLAU?

Otóż grupa przyjaciół z wrocławskiego gimnazjum odkrywa tajemnicze pomieszczenie w budynku szkoły, a w nim: pamiętnik jej byłego ucznia oraz magiczny kufer, dzięki któremu odbywają podróże w czasie. Akcja poprowadzona jest na tyle sprawnie, że zanim dotrzemy do finału trudno oderwać się od lektury!W rezultacie „Projekt Breslau” to niezwykła przygoda z nutką detektywistycznego śledztwa i „przemyconą przy okazji” wiedzą historyczną. Co ważne: znajdziemy tu wiele ciekawych faktów, których próżno szukać w szkolnych podręcznikach! Historia miasta i jego mieszkańców „ubrana” w przygody i emocje książkowych bohaterów na pewno na długo zapadnie w pamięć młodych czytelników.

W trakcie lektury warto przyjrzeć się też zawartym w książce historycznym i współczesnym fotografiom oraz planom miasta: przedwojennego Breslau i dzisiejszego Wrocławia, odnaleźć na nich opisywane budynki i ulice.

COŚ JESZCZE…

W powieści równie ważna jak historia jest współczesność i świat dzisiejszych nastolatków. W grupie przyjaciół kipi od emocji: przyjaźń zostaje wystawiona na próbę, rodzi się też pierwsza młodzieńcza miłość. Okazuje się, że aby relacja koleżeńska miała szansę stać się czymś więcej… trzeba się po prostu bliżej poznać.

Podobnie sytuacja wygląda ze stosunkiem bohaterów do swojego miasta: trudno się z nim zaprzyjaźnić (może pokochać?), jeśli tak naprawdę się go nie zna. Towarzysząc nastolatkom, którzy poznają Wrocław/Breslau warto pozazdrościć im tej przygody i wrócić do pytania z pierwszego zdania artykułu.

Czytelniczkom i czytelnikom „Projekt Breslau” (czyli dzieciakom ok. 10-12+) życzymy lektury z wypiekami na twarzy oraz równie emocjonującej przygody z poznawaniem swojej miejscowości! Może będzie to początek nowej przyjaźni?Magdalena Zarębska, PROJEKT BRESLAU
Wydawnictwo BIS
Warszawa 2017

KONKURS! Mamy dla Was tę książkę do wygrania! Szczegóły w artykule W POLSKĘ BEZ PLECAKA. Znajdziecie w nim też więcej książek i gier, dzięki którym lepiej poznacie różne polskie miasta i regiony. Zajrzyjcie koniecznie!


Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel