Podróże Benka. Polskie parki narodowe

Gotowi na książkową podróż po polskich parkach narodowych?


Na niezwykłą wyprawę zaprasza Was Benek – książkowy bohater, który kocha dziką przyrodę i podróże, dlatego specjalnie dla Was przygotował zapiski i rysunki ze wszystkich 23 polskich parków narodowych.

Oto mapa-spis treści:Każdy park narodowy został przedstawiony na 4 kolorowych stronach. Znajdziecie na nich:


Schematyczną i przejrzystą mapkę parku narodowego z zaznaczonymi miejscowościami, przykładowymi trasami spacerów i głównymi atrakcjami:Informacje o skarbach przyrody: krajobrazie, spotykanych tu roślinach i zamieszkujących te tereny zwierzętach.Mini przewodnik turystyczny, czyli najbardziej polecane trasy spacerów, ścieżki i szlaki oraz praktyczne porady jak się przygotować do wycieczki.„Co nieco historii” to ciekawostki o innych niż przyrodnicze atrakcjach regionu – zabytkach i tradycjach.Na koniec: „Strefa zabawy” czyli cała strona do uzupełnienia przez czytelnika: zagadki, kolorowanki i zadania do wykonania.Książka o parkach narodowych dla dzieci


Dlaczego ta książka jest dla dzieci? Nie tylko dlatego, że jest kolorowa i pełna ilustracji. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na tekst – naprawdę dostosowany do kilkuletnich czytelników. Nie będzie tu nagromadzenia terminów, obcych słów, dat czy nazwisk. Zgrabnie zredagowane ciekawostki przyrodnicze i krajoznawcze będą łatwo zrozumiałe i na pewno w małe główki wiele z nich zapamiętają!Podróże Benka. Polskie parki narodowe
Tekst i rysunki: Alicja Gadomska
Oficyna Wydawnicza MULTICO

Czy poznaliście może na takim tle sportretowaliśmy PODRÓŻE BENKA? Tak, to wydana pod naszym patronatem MAPA POLSKI DLA DZIECI, a dokładniej jedna z jej kart edukacyjnych. Możecie na niej sami rozpoznać, zaznaczyć i podpisać m.in. Park Narodowy Gór Stołowych. Jesteście gotowi na takie wyzwanie?

Więcej o mapie możecie przeczytać w naszej recenzji: Zabawa z geografią. Mapa Polski dla dzieci .Artykuł powstał w ramach cyklu recenzji publikacji dotyczących różnych polskich miast i regionów „W POLSKĘ BEZ PLECAKA”.
Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel