Piłkarska książka dla dzieci

Szukacie książki o piłce nożnej dla dzieci?


Koniecznie poznajcie Mieszka!

Zastanawiacie się jaką lekturę podsunąć małemu sportowcowi? Gorąco polecamy Wam przygody Mieszka, czyli dwie książki Marka Lorenca: „Mieszko piłkarz nad piłkarze” oraz „Mieszko Kapitan drużyny” wydawnictwa Skrzat.

Przygody małego piłkarza
Miłość bohatera do futbolu narodziła się wraz z pierwszym wypowiedzianym przez niego słowem: „GOL!”. Mieszka poznajemy jednak już jako sześciolatka, kiedy trafia do miejscowej dziecięcej drużyny.
W pierwszej części czekają go pierwsze treningi, pierwsze mecze i pierwszy turniej.

W drugiej Mieszko ma już siedem lat. Czeka na niego zaszczytna funkcja kapitana drużyny, ale także wiele nowych przeżyć. Piłka nożna, jak każdy inny sport zespołowy, to przecież nie tylko technika, ale także relacje w drużynie i z trenerem, nauka radzenia sobie z porażką i opanowania emocji.Co ważne: akcja toczy się w polskich realiach. Zamiast czytać biografie gwiazd futbolu młody czytelnik poznaje swojego rówieśnika, który być może ma podobne sportowe marzenia, a póki co chodzi do szkoły, trenuje z tatą przy bramie garażu, a czasem zapomina włożyć szalik i czapkę, czy napisać kartkę do mamy.

Piłkarski podręcznik dla dzieciKażda z części to kilka krótkich rozdziałów opowiadających o przygodach bohatera, jego rodziny i drużyny. Jeśli dodamy do tego poręczny, niewielki format otrzymujemy ciekawą książkę w sam raz dla początkującego czytelnika (6-8 l).

Bardzo spodobało się nam, że każdy rozdział kończy się dodatkami: „co usłyszysz na boisku” (czyli słowniczek piłkarskiego żargonu), podstawowymi informacjami o zasadach gry, technice uderzeń piłki czy zwodów i uników, znajdziemy tu także ciekawostki z historii futbolu i jego gwiazd.

To garść cennej wiedzy – obowiązkowa dla każdego małego piłkarza i kibica


…i rodzica młodego sportowca!

Warto wspomnieć, że autor książki, jako tata młodego piłkarza, nie zapomina też o rodzicach, którzy być może będą czytać książkę razem za swoimi pociechami marzącymi o karierze gwiazd futbolu. Jak nauczyć dziecka wytrwałości, trudnej sztuki przegrywania? Szacunku do kolegów – też tych z przeciwnej drużyny? Wspólna lektura podpowie nam, jak sytuacje mające miejsce na boisku sportowym wykorzystać do kształtowania charakteru dziecka.


Mieszko piłkarz nad piłkarze
Mieszko kapitan drużyny
Tekst: Marek Lorenc
Ilustracje: Agata Nowak
Wydawnictwo Skrzat

WYNIKI KONKURSU:
Panie Pawle: Tata jako ruchomy cel do ćwiczenia rzutów piłką na pewno poderwie do ruchu każdego maniaka gier telefonowo-tabletowych! Gratulujemy pomysłu, prosimy o podanie adresu wraz z nr telefonu do wysyłki książek na adres: konkurs.trasadlabobasa@gmail.com
Tak jak obiecywaliśmy każdy z uczestników naszego sportowego konkursu może odebrać w siedzibie Fundacji (ul. Stanisławskiego 20, Kraków) książkę "Mały Tadek rusza śladami Tadeusza".
W sprawie ustalenia terminu odbioru poprosimy o kontakt na e-mail konkurs.trasadlabobasa@gmail.com lub nr tel. 600 011 543.

Dziękujemy za Wasze pomysły i zapraszamy do udziału w naszych aktualnych konkursach!

Zapraszamy też do lektury artykułu „Dla małego kibica-piłkarza: wycieczki książki i gry”

comments powered by Disqus