Ośmiornica Zośka. O przyjaźni z oceanu

"Ośmiornica Zośka" to barwna pogodna opowieść o sile przyjaźni i miłości, o przełamywaniu bariery lądu i oceanu, o tym jak świat zwierząt i ludzi może zjednoczyć siły w walce o wspólne dobro.

K. Boni, Ośmiornica Zośka. Wyd. Agora 2022
K. Boni, Ośmiornica Zośka. Wyd. Agora 2022

Barwny świat rafy koralowej

Akcja książki Katarzyny Boni i towarzyszące jej bajeczne ilustracje Marcina Minora przenoszą nas do podwodnego świata rafy koralowej w Słonecznej Zatoce. Poznajemy jej niezwykłych mieszkańców i ich zwyczaje, a przede wszystkim główną bohaterkę: ośmiornicę Zośkę. Jakie to niezwykłe być ośmiornicą! Mieć trzy serca, odczuwać świat tyloma zmysłami... i zmieniać kolory w zależności od nastroju. Zośka pokaże Wam nowy sposób na nazywanie emocji i uczuć. Czy kiedykolwiek odczuwaliście np. miętową ciekawość?

K. Boni, Ośmiornica Zośka. Wyd. Agora 2022
K. Boni, Ośmiornica Zośka. Wyd. Agora 2022

Jak nas widzą z oceanu?

Książka "Ośmiornica Zośka" jest pełna humoru. Na pewno rozśmieszy Was sposób, w jaki podwodne stworzenia obserwują mieszkańców lądu: zwierzęta i ludzi! Okazuje się, że bardzo interesuje je to, co się dzieje ponad wodnym dachem w Suchym Świecie. Szczególnie mopyle, srononożce i fyrafy! Ciekawska Zośka w poszukiwaniu przyjaźni pójdzie nawet "o krok" dalej...

W przyjaźni siła!

Jak to jest spotkać się oko w oko z ośmiornicą? A jak to jest, kiedy ośmiornica spotka ludzką dziewczynkę? Wtedy zaczyna się zabawa i przyjaźń bez słów i granic!

Kiedy nadchodzą ciemne i smutne dni, kiedy tajemnicza Głębia sprowadza na wszystkich złe emocje "czarnomyśli" i "czarnociężkość", psuje relacje, a na ciele pojawiają się swędzące i piekące czerwone krostki prawdziwa przyjaźń pomaga nie tylko przeciwstawić się złu, ale i z nim zwyciężyć!

Ośmiornicę Zośkę polecamy wszystkim: dzieciom (ok 5+) i rodzicom, a także, zgodnie z dedykacją autorki: wszystkim wspaniałymmłodszym i starszym siostrom!

Katarzyna Boni, Ośmiornica Zośka

Ilustracje: Marcin Minor

Wydawnictwo AGORA 2022

Wakacje! Książki na lato. KONKURS

Wakacje! Książki na lato. KONKURS

Szukacie lektury na lato?Mamy dla Was 3 książki idealne do czytania na wakacjach. Dla młodszych i starszych, o przygodac ...

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel