Niezwykłe wakacje ŁUKASZ I KOSTUR CZAROWNICY

Nie będzie wymarzonych wakacji...

Znacie już ten schemat, kiedy Wasze plany biorą w przysłowiowy łeb? Albo wymarzone wakacje, musicie spędzić w zupełnie inny sposób? Nasze życie pisze różne scenariusze, dla bohaterów książek dla młodzieży takie zwroty akcji to już właściwie norma.

Łukasz i kostur czarownicy

O czym jest "Łukasz i kostur czarownicy"?

Nieplanowane wakacje dwunastoletniego Łukasza spędzane w górach zamiast nad ciepłym morzem (i to w dodatku w towarzystwie starej ciotki-wariatki) to także okazja do wejścia w inny świat, a właściwie kilka światów.

Pierwszy z nich to królestwo ekscentrycznej staruszki (oj, nie będzie łatwo przywyknąć do braku podstawowych XXI-wiecznych wygód!), drugi to świat magii i istot, o których nie śniło się żadnej pani od biologii, trzeci świat to realny (aż do bólu!) świat rówieśniczki Łukasza, Julki i jej brata Irka.

Łukasz i kostur czarownicy

Dla kogo jest książka "Łukasz i kostur czarownicy"?

Mimo, że bohaterem książki jest chłopak, a część akcji to jego potyczki z miejscowym chuliganem, pierwiastek kobiecy i dziewczęcy bywa równie silny. Wyrazistą postacią (i to nie tylko fizycznie) jest ciotunia Łukasza, swoją moc odkrywa stopniowa także towarzyszka bohatera - Julka.

Łukasz i kostur czarownicy

Nie jest to typowa powieść fantastyczna. Akcja początkowo osadzona we współczesności i realnym świecie stopniowo zaczyna się przeplatać z rzeczywistością nadprzyrodzoną. Ta wybuchowa mieszanka realności i magii ma swój głębszy sens: pokazuje, że nie wszystko musi być takie, jak nam się wydaje. Także ludzie, których zbyt pochopnie osądzamy i szufladkujemy, mają swoją historię i swoje tajemnice.

Łukasz i kostur czarownicy

Nie, tu nie będzie łatwych i przewidywalnych rozwiązań. Zwroty akcji wielokrotnie Was zaskoczą i będą trzymać w napięciu, aż do ostatnich stron!

Łukasz i kostur czarownicy

P. Patrykiewicz, ŁUKASZ I KOSTUR CZAROWNICY
Wydawnictwo BIS

Recenzja jest częścią artykułu "100% zabawy! Książki na Dzień Dziecka" - znajdziecie tam więcej książek gwarantujących dobrą rozrywkę dla różnych grup wiekowych, a także... KONKURS z nagrodami!

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel