Najstraszniejszy drapieżnik. Park Narodowy „Bory Tucholskie” z Pompikiem

„Myśleliście, że żubry żyją tylko w nieprzebytych puszczach? Otóż nie! Te ciekawskie zwierzęta często opuszczają leśne gęstwiny, by poznawać świat” – takimi słowami zaczyna się każda z książeczek z serii „Żubr Pompik. Wyprawy”.

Podobnie jak w poprzednich częściach cyklu, przyroda Parku Narodowego „Bory Tucholskie” staje się tłem dla przygód sympatycznej żubrzej rodziny: żubra Pompika, jego siostry Polinki i rodziców Porady i Pomruka.Tym razem małe żuberki czeka przygoda mrożąca krew w żyłach…. Jak sugeruje tytuł poznają najstraszniejszego drapieżnika!

W zastępstwie nie występującego już tu symbolu parku: głuszca przewodnikiem żubrów staje się płochliwy jeleń.

Jak to zwykle bywa: strach ma wielkie oczy. Drapieżnik ów jest tak mały, że żubry nie mogą go początkowo dostrzec. To maleńki rzęsorek rzeczny. Jego zwyczaje i to jak często poluje (praktycznie bez przerwy!) przekonują bohaterów, że mimo swoich rozmiarów, zasługuje na swój tytuł.„Przy okazji” przygód bohaterów dowiemy się więc wiele ciekawych szczegółów na temat tego strasznego drapieżnika. Może zamiast bawić się „w strasznego wilka” postraszycie się teraz „drapieżnym rzęsorkiem”?

Żubr Pompik. Wyprawy. Najstraszniejszy drapieżnik; Tekst i ilustracje: Tomasz Samojlik;
Wydawnictwo Media Rodzina

Więcej o serii „Żubr Pompik. Wyprawy” przeczytacie w artykule:
PRZYRODA i PRZYGODA. Parki narodowe dla przedszkolaków

PS.
Czy poznaliście może na takim tle sportretowaliśmy WYPRAWY ŻUBRA POMPIKA? Tak, to wydana pod naszym patronatem MAPA POLSKI DLA DZIECI, a dokładniej jedna z jej kart edukacyjnych. Możecie na niej sami rozpoznać, zaznaczyć i podpisać Park Narodowy „Bory Tucholskie”. Jesteście gotowi na takie wyzwanie?

Więcej o mapie możecie przeczytać w naszej recenzji: Zabawa z geografią. Mapa Polski dla dzieci , a jeśli jesteście zdecydowani na zakup, zajrzyjcie na stronę www.twojemapy.com.Artykuł powstał w ramach cyklu: W Polskę bez plecaka, prezentującego najciekawsze, niebanalne i najbardziej wartościowe publikacje dla młodych turystów i ich rodziców.

Mamy nadzieję, że zachęcą Was one do odkrywania rozmaitych zakątków Polski i staną się niezastąpionymi towarzyszami rodzinnych podróży!

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel