Mietek i skarb Wejhera

UWAGA KONKURS!

Wyjazd po przygodę - nie tylko piłkarską

Jak to zwykle bywa: na początku nie zapowiada się, żeby wyjazd na turniej piłkarski miał dostarczyć bohaterom innych przeżyć niż typowo sportowych emocji. Tak, wprawdzie tym razem to wyjazd aż nad morze i jako dodatkowa opieka pojedzie mama Mietka (koledzy szczerze mu współczują...), ale na drużynę Orły Nizinnego czekają też inne, niespodziewane atrakcje...

Mietek i skarb Wejhera

Poszukiwacze legendarnego skarbu Wejhera

Szybko okaże się, że w hotelu w Rewie poza Mietkiem i jego kolegami zamieszkali nie tylko ich rówieśnicy (i rówieśniczki!) z innych piłkarskich drużyn, ale i zagadkowi niemieccy turyści. Jeden z francuskich trenerów wyraźnie ma coś do ukrycia, a i gospodarze hotelu: pan Ludwik i surfer Karol to para dziwaków.

Mietek i skarb Wejhera

Mietek i skarb Wejhera

Bohaterowie nie tylko trafią na boisko, ale także poznają historię i zabytki miasteczka, zejdą do mrocznych klasztornych krypt, będą świadkami kilku tajemniczych wydarzeń, a także dowiedzą się, czy dziewczyny dobrze grają w piłkę, a może nawet zobaczą prawdziwego ducha?

Mietek i skarb Wejhera

Co ze skarbem i mistrzostwem w turnieju?

Czy legendarny skarb założyciela Wejherowa naprawdę istnieje? Czy małe pomorskie miasteczko skrywa coś, na co mogłaby się pokusić międzynarodowa szajka złodziei? A wreszcie - kto wygrał turniej piłkarski? Nie, tego nie zdradzimy! Sprawdźcie sami!

Pamiętajcie, że nie zawsze skarby to złoto i drogocenne kamienie. Czasami warto przypomnieć sobie też o niezwykłej wartości przyjaźni i relacji z najbliższymi, no a TAKA babcia i TAKI trener to prawdziwe perły!

Mietek i skarb Wejhera

Mietek i skarb Wejhera. Tekst i ilustracje: Marta H. Milewska
Wydawnictwo Dreams 2020

Ps. Inne przygody Mietka, Ronka, Mesia, Pępka, Nejmaka, Kasiego, Wiktorka, a także niedosłyszącej Amelki, trenera pana Kazimierza i nieustraszonej Babci znajdziecie we wcześniejszych książkach autorstwa Marty H. Milewskiej Mietek, drużyna i piwnica, której nie ma oraz Mietek i tajemnica starej willi.

WYNIKI KONKURSU:

Dziękujemy, że podzieliliście się z nami Waszymi wakacyjnymi skarbami! Niektóre opowieści były naprawdę... zaskakujące!
Tym razem książkę wyślemy do p. ANNA BARAN która zamieściła komentarz pod konkursowym postem FB

ALE... ale to nie wszystko!

Jeśli macie ochotę na swój egzemplarz, możecie też wziąć udział w konkursie W POLSKĘ BEZ PLECAKA !!!

Więcej książek o Bałtyku dla dzieci:


Więcej książek, z którymi odbędziecie domową podróż znajdziecie w naszych cyklach recenzji:Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel