Mataszkowie: przygodowe książki podróżnicze

Książki dla dzieci o podróżach z przygodami

Podróż i przygoda to doskonałe połączenie, nie tylko na wakacje! Kiedy z różnych powodów chęć na podróże z przygodami najdzie Was w domowym fotelu polecamy towarzystwo sympatycznej rodzinki Mataszków. Dzięki nim przeżycie trzymające w napięciu przygody w rzeczywistych sceneriach polskich miast i regionów. Może już je znacie, a może po lekturze chętnie sami je odwiedzicie?

Mataszkowie
Mataszkowie

Podróże z Mataszkami

Mataszki to prawie zwykła rodzina: Mama Mataszka, Tata Mataszka, wujek, ciocia, Grzybcio i Kasztanek, no i oczywiście Mataszek. W dalszych częściach dołączają do nich też dziewczyny: Ania i Ola. Rodzina odwiedza różne miejsca w Polsce: te bardzo znane, jak np. Kraków, Toruń i Hel, ale także takie, o których być może usłyszycie po raz pierwszy. Czy wiecie gdzie jest ziemia wąbrzeska?

Prawda, Mataszki mają pewne "specjalne zdolności", ale to nie one są tu najważniejsze. Na pierwszy plan wysuwa się fascynacja zdobywaniem wiedzy o odwiedzanych miejscach oraz pasja rozwiązywania zagadek.

T. Stochmal, Mataszkowie i tajemnice Helu
T. Stochmal, Mataszkowie i tajemnice Helu

Mataszkowie i tajemnice Helu

Mataszkowie mieszkają w latarni morskiej, której podziemia skrywają pamiątki z czasów II wojny światowej. Co mogli ukryć bohaterscy obrońcy Helu? Historia fascynuje nie tylko naszych bohaterów, chwilami ich przygoda bywa niebezpieczna...

T. Stochmal, Mataszkowie i skarby Torunia
T. Stochmal, Mataszkowie i skarby Torunia

Mataszkowie i skarby Torunia

Toruń to nie tylko Mikołaj Kopernik i pierniki! To także pełne tajemnic zabudowania Twierdzy Toruń. Forty (ale nie tylko) kryją tajemnicze znaki, a na końcu łańcuszka zagadek czeka niespodzianka!

T. Stochmal, Mataszkowie na ziemi wąbrzeskiej
T. Stochmal, Mataszkowie na ziemi wąbrzeskiej

Mataszkowie na ziemi wąbrzeskiej

Czy wiecie gdzie znajduje się Wąbrzeźno? Po tej lekturze na pewno wpiszecie je na listę miejsc do odwiedzenia! Zabytkowy dwór i park w Niedźwiedziu kryje prawdziwe skarby, a rozwiązanie tej zagadki będzie wymagało także dokładnego zwiedzenia okolicy.

T. Stochmal, Mataszkowie i widoki Krakowa
T. Stochmal, Mataszkowie i widoki Krakowa

Mataszkowie i widoki Krakowa

Kraków to miasto legend, historiii zagadek. Mataszkom przypadnie w udziale odszukanie elementów "portretu miasta", czyli unikalnych fotografii Natana Kriegera. W tym celu będzie trzeba cofnąć się w przeszłość.

T. Stochmal, Mataszkowie wśród skał Ojcowa
T. Stochmal, Mataszkowie wśród skał Ojcowa

Mataszkowie wśród skał Ojcowa

Prosto z Krakowa Mataszkowie udali się do Ojcowskiego Parku Narodowego i Zamku w Pieskowej Skale. Szukając skarbu powstańców styczniowych rodzinka przemierzy malownicze doliny, dokładnie obejrzy jurajskie skały i obowiązkowo zaglądnie do tajemniczych jaskiń.

PS.

Pozostałe części Mataszków to Mataszkowie i mazurska przygoda oraz Mataszkowie i gdańska zagadka (cierpliwie czekamy na dodruk!)

Więcej o serii na stronie autora, Tomasza Stochmala mataszkowie.wixsite.com >>> i na autorskim blogu stotom.wordpress.com >>> a także na profilach FB www.facebook.com/Mataszkowie >>> i www.facebook.com/podrozezmataszkami >>>

Panie Tomaszu, czekamy na kolejne przygody Mataszków!

Lubicie przygodowe książki o podróżach po Polsce?

Zerknijcie na naszą listę lektur dla młodych podróżników:

W Polskę bez plecaka - KONKURS!

W Polskę bez plecaka - KONKURS!

Książki o polskich miastach i regionach dla dzieci i młodzieży ...

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel