Mądra Mysz gra w piłkę!

Znana i lubiana seria książeczek dla przedszkolaków seria MĄDRA MYSZ (wydawnictwo MEDIA RODZINA) nie zapomniała o dzieciach, które stawiają swoje pierwsze kroki na piłkarskiej ścieżce!

L.SCHNEIDER, E.WENZEL-BURGER, ZUZIA GRA W PIŁKĘ NOŻNĄSympatyczna kilkulatka kibicuje na meczu wujkowi Grzegorzowi i sama chce się zapisać do szkółki piłkarskiej! Poznaje trenera i drużynę, składającą się z chłopców i dziewczynek. Razem z bohaterką zobaczymy jak wygląda trening, dowiemy się do której bramki musi wpaść piłka. Poznamy podstawowe wyposażenie małego piłkarza. Zuzia ogląda też mecze w telewizji, wymienia się kartami ze słynnymi piłkarzami, a w końcu przyjdzie czas na jej pierwszy mecz!

Pierwsza piłkarska przygoda w wydaniu chłopięco-dziewczęcym (a przy tym mniej bardziej podwórkowym) to temat książeczki CH.TIELMANN I S. KRAUSHAAR MAKS ZOSTAJE MISTRZEM ŚWIATA.Tytułowy bohater i jego koleżanka trenują pod opieką starszego brata. To on wyjaśnia im jak i którą częścią stopy kopie się piłkę. Dzieciaki same „organizują” sobie stroje klubowe. W rozgrywkach podwórkowych drużyn dowiadują się co to jest gra fair i faul. Bywa też, że lądują w kałuży i tracą punkty na rzecz przeciwnika. Na koniec przychodzi radość ze zwycięstwa i „puchar mistrzów świata”… pełen cukierków!A.HOFFMANN, J. BRICK, MAM PRZYJACIELA PIŁKARZASeria książek „Mądra Mysz” zawiera w sobie „podserię” prezentującą różne zawody, tym razem przyjacielem bohaterów: Lusi i jej brata jest sąsiad Kuba grający zawodowo w lokalnej drużynie piłkarskiej. Dowiemy się jaka była jego droga do tego zawodu, oczywiście wszystko zaczęło się na podwórku! Dzisiaj jego praca to nie tylko mecze, ale przede wszystkim treningi, analiza strategii gry, wizyty u klubowego lekarza, a także rozmowy z dziennikarzami.

Główna cześć akcji rozgrywa się na już stadionie, kiedy to bohaterowie wybierają się na mecz drużyny Kuby. Dzielnie mu kibicują, a przy okazji wyjaśniają towarzyszącej im mamie podstawowe zasady gry. Jak to zwykle bywa w serii „Mądra Mysz: mam przyjaciela…” w tekście pada wiele fachowych zwrotów i terminów (środek pola, zagrywanie piłki, pole karne, kiwanie obrońcy, dyktowanie strzału karnego, czyli jedenastki). To znakomita okazja, aby się z nimi zapoznać… i błysnąć ich znajomością przed kolegami z przedszkola!

Na koniec nawet mama zrozumie, że futbol to najważniejsza z nieważnych spraw na świecie!

R. BUTSCHKOW, MAM PRZYJACIELA PIŁKARZA EKSTRAKLASYTym razem kilkuletni bohater towarzyszy starszemu przyjacielowi Filipowi w treningu jego zawodowej drużyny. W porównaniu z książeczką „Mam przyjaciela piłkarza” tu uwaga czytelnika skupia się nie tyle na meczu i zasadach gry co na kwestiach technicznych: etapach treningu, planowaniu strategii gry. Dowiemy się jak nazywają się poszczególne części boiska, pozycje piłkarzy, jakie są zadania poszczególnych sędziów. Na deser nie może zabraknąć… meczu ekstraklasy!

Seria MĄDRA MYSZ, wydawnictwo MEDIA RODZINA
L.Schneider, E.Wenzel-Burger, Zuzia gra w piłkę nożną
Ch.Tielmann i S. Kraushaar Maks zostaje mistrzem świata
A.Hoffmann, J. Brick, Mam przyjaciela piłkarza
R. Butschkow, Mam przyjaciela piłkarza ekstraklasy
Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel