Kogutek Ziutek w Pieninach

Znacie już Kogutka Ziutka?

Nie sposób nie polubić tego sympatycznego, czasami nieco psotnego i nieporadnego kurczaka, bohatera wieloczęściowej serii cieniutkich, bogato ilustrowanych książeczek. Wierszowane przygody bohatera i grupki jego przyjaciół i krewnych rozbawią młodszych przedszkolaków, a przy okazji także czegoś nauczą.

Kogutek Ziutek lubi poznawać nowe miejsca, dlatego od czasu do czasu wyrusza ze swojego podwórka w Komyszach na wycieczkę… tym razem w Pieniny.

Do odwiedzenia Pienin zapraszają komyskich przyjaciół zwierzęta, rówieśnicy z zerówki w Szczawnicy. W czasie wycieczki przejdą wąwozem Homole, wpadną do strumienia Kamionka, wjadą kolejką krzesełkową na Palenicę, zdobędą szczyt Trzech Koron, wybiorą się na spływ Dunajcem, ominą jednak Sokolicę ze strachu przed spotkaniem z drapieżnym sokołem. Ich przewodnikami będą oczywiście miejscowe zwierzęta: salamandra, borsuk, niedźwiedź, sarna i żbik.W podróżach Kogutka Ziutka zdecydowanie dominują przygody bohaterów, a nie krajoznawstwo. 3/4-latek nie odbierze tej opowieści jako edukacyjnej, jednak niejako „niechcący” pozna, skojarzy ze sobą (i zapamięta!) kilka nazw pienińskich miejscowości, szczytów i atrakcji.Kogutek Ziutek w Pieninach
Tekst: Barbara Sudoł
Ilustracje: Agata Nowak
Wydawnictwo Skrzat

Artykuł powstał w ramach cyklu: W Polskę bez plecaka, prezentującego najciekawsze, niebanalne i najbardziej wartościowe publikacje dla młodych turystów i ich rodziców.

Mamy nadzieję, że zachęcą Was one do odkrywania rozmaitych zakątków Polski i staną się niezastąpionymi towarzyszami rodzinnych podróży!

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel