Kogutek Ziutek na Mazurach

Znacie już Kogutka Ziutka?

Nie sposób nie polubić tego sympatycznego, czasami nieco psotnego i nieporadnego kurczaka, bohatera wieloczęściowej serii cieniutkich, bogato ilustrowanych książeczek. Wierszowane przygody bohatera i grupki jego przyjaciół i krewnych rozbawią młodszych przedszkolaków, a przy okazji także czegoś nauczą.

Kogutek Ziutek lubi poznawać nowe miejsca, dlatego od czasu do czasu wyrusza ze swojego podwórka w Komyszach na wycieczkę… tym razem na Mazury.Bohaterowie korzystają z zaproszenia cioci z Olsztyna. Odwiedzają Puszczę Piską, kąpią się w jeziorze, plażują, żeglują, a także zbierają grzyby i maliny, a w towarzystwie miejscowego zająca Kicka poznają miejscową przyrodę, m.in. żyjące dziko konie tarpany.W podróżach Kogutka Ziutka zdecydowanie dominują przygody bohaterów, a nie krajoznawstwo. 3/4-latek nie odbierze tej opowieści jako edukacyjnej, jednak niejako „niechcący” pozna, skojarzy ze sobą (i zapamięta!) kilka nazw: Mazury, Olsztyn, Puszcza Piska oraz faktów: np. śledzie do namiotu i konie tarpany.Kogutek Ziutek na Mazurach
Tekst: Barbara Sudoł
Ilustracje: Agata Nowak
Wydawnictwo Skrzat

Artykuł powstał w ramach cyklu: W Polskę bez plecaka, prezentującego najciekawsze, niebanalne i najbardziej wartościowe publikacje dla młodych turystów i ich rodziców.

Mamy nadzieję, że zachęcą Was one do odkrywania rozmaitych zakątków Polski i staną się niezastąpionymi towarzyszami rodzinnych podróży!

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel