Fantasy dla młodzieży: Nevermoor i Wundermistrz

Dwie części przygód Morrigan Crow to aż 882 strony (425 I cz. + 457 II cz.) lektury obowiązkowej dla maniaków fantastyki. To 882 strony przygody nie z tego świata: momentami prawdziwie mrocznej, groźnej i niebezpiecznej...

W obu częściach naprawdę mnóstwo się dzieje, pojawia się galeria realnych i fantastycznych postaci, a wszystkie wątki spaja wspaniała bohaterka: tytułowa Morrigan Crow. Nie zraźcie się tym, że na pierwszych stronach czytacie o jej pogrzebie... wbrew pozorom to nie koniec, a dopiero początek przygód!

Nevermoor. Przypadki Morrigan Crow

Nevermoor. Przypadki Morrigan Crow

Trzeba przyznać, że jedenastoletnia Morrigan Crow mimo, że żyje w tak odległym od naszej rzeczywistości czasie i przestrzeni jest prawdziwą bohaterką "z krwi i kości". Już w pierwszych rozdziałach, kiedy jako przeklęte dziecko czeka na nieuchronną śmierć, prezentuje się jako sprytna, myśląca samodzielnie bystra obserwatorka, potrafi zdobyć się na ironię, ciętą ripostę, odkryć obłudę, docenić szczerość, jednocześnie prezentuje całą bogatą paletę uczuć i emocji.

Wundremistrz. Powołanie Morrigan Crow

Wundremistrz. Powołanie Morrigan Crow

Zapewniam: szybko zyska i Waszą sympatię! A potem... potem czeka ją cały szereg przygód w "nieistniejącej" krainie Nevermoor, próby przed przyjęciem do elitarnego stowarzyszenia, a w drugiej części, kiedy będzie już członkinią Towarzystwa Wunderowego: kolejne perypetie i problemy do rozwiązania.

Obie części przygód Morrigan Crow

J. Townsend, NEVERMOOR. Przypadki Morrgigan Crow  oraz WUNDERMISTRZ. Powołanie Morrigan Crow
Wydawnictwo MEDIA RODZINA

Recenzja jest częścią artykułu "100% zabawy! Książki na Dzień Dziecka" - znajdziecie tam więcej książek gwarantujących dobrą rozrywkę dla różnych grup wiekowych, a także... KONKURS z nagrodami!

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel