Doktor Misia z wizytą na Mazurach

Książka o Mazurach dla dzieci

Znana już wielu dzieciom bohaterka: sympatyczna miłośniczka zwierząt Misia wybiera się z babcią i dziadkiem na wakacje na Mazury. Czy i tu spotka zwierzaki, które potrzebują jej pomocy?Mazurska przyroda staje się pięknym tłem dla trzech opowiadań o wakacyjnych przygodach bohaterki. Misia nie tylko kocha wszystkie zwierzęta, ale i potrafi z nimi rozmawiać, a z pomocą dziadka Tadka, który jest weterynarzem, pomaga im w różnych dolegliwościach i problemach.

Na Mazurach wybierze się na wieczorne poszukiwanie łosi, spotka bobra, zaopiekuje się bocianem i uwolni zaplątanego w metalową siatkę jelenia. Przy okazji dowiemy się co nieco o zwyczajach tych zwierzaków i obejrzymy je na przepięknych ilustracjach – zobaczcie sami:Serdecznie polecamy: jako lekturę w czasie pobytu na Mazurach, w domu: aby przypomnieć sobie czar przyrody polskich jezior, lub… jako zachętę przy wybieraniu celu kolejnej rodzinnej wyprawy!Tekst: Aniela Cholewińska-Szkolik
Ilustracje: Agnieszka Filipowska
Misia i jej mali pacjenci. Wyjazd na Mazury
Wydawnictwo Zielona Sowa 2018 r.

Artykuł powstał w ramach cyklu: W Polskę bez plecaka, prezentującego najciekawsze, niebanalne i najbardziej wartościowe publikacje dla młodych turystów i ich rodziców.
Mamy nadzieję, że zachęcą Was one do odkrywania rozmaitych zakątków Polski i staną się niezastąpionymi towarzyszami rodzinnych podróży!

Inne "podróżnicze" tomy przygód doktor Misi i jej małych pacjentów to m.in.:

A czy pamiętacie grę karcianą z Misią w roli głównej? Zajrzyjcie do naszej recenzji: Misia i jej mali pacjenci:Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel