Co wiecie o POLSCE?

Uwaga! Znowu Was sprawdzamy!

Po testowanych przez nas SuperQuizie PIENIĄDZE i SuperQuizie PIŁKA NOŻNA przyszedł czas na SuperQuiz POLSKA.
Podobnie jak inne tytuły z serii wydawnictwa Kapitan Nauka i ten SuperQuiz możemy czytać w dwie strony:

* jako zbiór 54 haseł-ciekawostek, których znajomość sprawdzamy na odwrocie kart
* albo „od tyłu”: czyli najpierw sprawdzamy swoją wiedzę w 162 pytaniach z kilkoma odpowiedziami do wyboru, a potem doczytujemy na dany temat ciekawostki na odwrocie.
A CZEGO NOWEGO DOWIEMY SIĘ O POLSCE Z SuperQuizu?

Hasła reprezentują bardzo różnorodne tematy: ciekawostki geograficzne, przyrodnicze i historyczne, informacje o miastach, atrakcjach turystycznych i legendach z różnych rejonów kraju, a także o języku polskim i regionalnych gwarach, o słynnych Polakach.
Każde z haseł zilustrowane jest ciekawym zdjęciem lub rysunkiem, a te dotyczące konkretnego miejsca, atrakcji przyrodniczej czy turystycznej również konturową mapą Polski z oznaczeniem lokalizacji danego miejsca.

Wspólną cechą serii SuperQuizów jest ich solidne wykonanie: sztywne karty na szerokiej, wygodnej spirali. Możemy je łatwo wrzucić do plecaka, przeglądnąć kilka haseł „w wolnej chwili”: w podróży, w kolejce, czy np. w parku.
DLA KOGO?

Wg wydawcy dla dzieciaków 7+. Biorąc pod uwagę wybór haseł i sposób ich przedstawienia: proste, krótkie zdania – jednak pełne treści i faktów, myślę, że młodszym (tj. 7-8-latkom) przy lekturze pomoże towarzystwo rodzica, czy starszego rodzeństwa. Natomiast starsi (tj. 9-11-latkowie) przy samodzielnej lekturze będą mogli powtórzyć i uporządkować już znane fakty, a i dowiedzieć się czegoś nowego.

SuperQuiz POLSKA; Kapitan Nauka, 2016
Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel