ĆMONY i SMEŚKI oraz ich niezwykły świat

Sympatyczne stworki z tajemniczej planety: Ćmonka Żaneta i Smesiek Arturek mają nie lada problem: ich rodziny się nie znoszą, a oni chcieliby się zaprzyjaźnić...

Świat czerwonych Ćmonów i niebieskich Smeśków

Ten klasyczny schemat opowieści o kłótni, nietolerancji oraz zwycięstwie zgody, miłości i akceptacji odmienności twórcy kultowego Gruffalo: Julia Donaldson i Alex Scheffler przedstawili w zgrabnej i zabawnej rymowanej formie i ubrali w niezwykłe "kosmiczne kostiumy".

Niezwykły świat i niezwykła przyjaźń

Na kartach książki poznamy niezwykłą planetę tytułowych Ćmonów i Smeśków, ich "blejorko" i "spadziurek" oraz rosnące w Orzutberetemlesie "drzable" i "glompomki" (mimo, że pierwsza głośna lektura nie będzie łatwa wkrótce docenimy słowotwórczy kunszt tłumaczki - dzieciaki będą zachwycone!). Wyruszymy też w podróż na sąsiednie planety: tu czekają kolejne stworki i niezwykłe scenografie!

W podróży po innych planetach

A na koniec... oczywiście oczekiwane dobre zakończenie: zarówno opowieści, jak i rodzinnych sporów Ćmonów i Smeśków:

...i dobre "fioletowe" zakończenie

J. Donaldson, A. Scheffler, ĆMONY i SMEŚKI

Wydawnictwo NASZA KSIĘGARNIA


Recenzja jest częścią artykułu "100% zabawy! Książki na Dzień Dziecka" - znajdziecie tam więcej książek gwarantujących dobrą rozrywkę dla różnych grup wiekowych, a także... KONKURS z nagrodami!


Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel