Baśń o strachu KTO ZGUBIŁ KAPELUSZ?Leśna baśń o odważnym Zającu i dobrym Wilku

Chabrowa Łąka, Zielonooka Rzeka, Bukowy Las - w tym barwnym, bajkowym świecie żyją sympatyczni bohaterowie: Zając, Jeż, Bocian, Bóbr, Wydra, Łasica, Wiewiórka, Borsuk, a także nie całkiem typowy Wilk...

Kto zgubił kapelusz?

A! Jest jeszcze Wiatr Hulaka, który w tym spokojnym świecie spowoduje pewne zamieszanie: pewnego dnia przyniesie Zającowi tajemniczy kapelusz w haftowane marchewki. Co będzie dalej? Czy zatrzyma go dla siebie, czy wyruszy w podróż, aby poszukać właściciela? Po drodze bohater będzie musiał nieraz pokonać swój strach: wiatr przywiał kapelusz zza rzeki, a on panicznie boi się wody...

Kto zgubił kapelusz?

Kto zgubił kapelusz?

Książka o walce ze strachem... i stereotypami

Poza głównym bohaterem Zającem i zwierzakami, które spotka po drodze na samym końcu opowieści poznamy jeszcze jedną ważną postać: Wilka. Nie, to nie będzie czarny charakter, zły i groźny wilk, który pożera czerwone kapturki!

Kto zgubił kapelusz?

A na końcu... oczywiście dobre, a nawet jeszcze najlepsze zakończenie! Bo też kto by się spodziewał, że Wilk... ale psst: wybierzcie się w książkową podróż na Chabrową Łąkę i do Bukowego Lasu, poznajcie zająca i przeczytajcie sami jak skończy się jego przygoda z marchewkowym!

Kto zgubił kapelusz?

A. Struska-Musiał, KTO ZGUBIŁ KAPELUSZ
Wydawnictwo BIS


Recenzja jest częścią artykułu "100% zabawy! Książki na Dzień Dziecka" - znajdziecie tam więcej książek gwarantujących dobrą rozrywkę dla różnych grup wiekowych, a także... KONKURS z nagrodami!

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel