Bardzo ZWARIOWANE OPOWIEŚCI

Takich opowieści o księżniczkach i rycerzach jeszcze nie znacie! Ropuchy całując królewnę, zamieniają ją w... żabę, bohater żeniący się z królewną nie żyje "długo i szczęśliwie" ponieważ okazuje się, że wybranka ma wyjątkowo paskudny charakter...

Czasami pocałunek ropuchy zmieni królewnę w żabę...

W "Zwariowanych opowieściach" większość wydarzeń wymyka się żelaznej logice: bez względu na to, czy mamy do czynienia z rodziną królewską, zakutymi w zbroje rycerzami (którzy z tego powodu nie mogą myć zębów!), szalonym i ambitnym kogutem, który nie chce być gorszy od znoszących jajka kur, czy wilkiem rozpoczynającym karierę komika.

O odważnym i pomysłowym kogucie

I jak tu w takiej zbroi... umyć zęby?

UWAGA! Zanim poważny dorosły zacznie czytać te 12 krótkich opowiastek i zastanawiać się nad ich być może bardzo głęboko ukrytym morałem i sensem polecamy zacząć lekturę od końca, tj. od 13 rozdziału pt. "Telefantazja", który (oczywiście w zwariowanej formie!) przypomni mu dlaczego baśnie i rozwijanie nieskrępowanej logiką wyobraźni są tak istotne - nie tylko dla dzieci!

Jednooki książę i jego trójoka ukochana

Polecamy szczególnie dziewczynkom (i nie tylko!), które lubią czytać o księżniczkach, ale jednocześnie znudził je klasyczny baśniowy schemat o księciu z bajki i pięknej królewnie, którzy "żyli długo i szczęśliwie"!

Gudule, ZWARIOWANE OPOWIEŚCI
Wydawnictwo MEDIA RODZINA

Recenzja jest częścią artykułu "100% zabawy! Książki na Dzień Dziecka" - znajdziecie tam więcej książek gwarantujących dobrą rozrywkę dla różnych grup wiekowych, a także... KONKURS z nagrodami!


Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel