Bagienny łoś. Biebrzański Park Narodowy z Pompikiem

„Myśleliście, że żubry żyją tylko w nieprzebytych puszczach? Otóż nie! Te ciekawskie zwierzęta często opuszczają leśne gęstwiny, by poznawać świat” – takimi słowami zaczyna się każda z książeczek z serii „Żubr Pompik. Wyprawy”.

Podobnie jak w kolejnych częściach cyklu przyroda Biebrzańskiego Parku Narodowego staje się tłem dla przygód sympatycznej żubrzej rodziny: żubra Pompika, jego siostry Polinki i rodziców Porady i Pomruka.Tym razem małe żuberki w czasie spaceru po bagnach poznają łosia, którego bardzo trudno rozśmieszyć. To zdecydowanie najzabawniejsza wyprawa Pompika i Polinki! Przecież błoto to źródło niekończącej się zabawy dla dzieci… nie tylko ludzkich!

Czy bohaterom uda się poprawić kiepski humor łosia... i czy łosie w ogóle znają się na żartach?
A co na ich harce powiedzą rodzice i ptaki bataliony, symbole Biebrzańskiego Parku Narodowego?

„Przy okazji” przygód bohaterów dowiemy się jak wyglądają stopy zwierząt, jakie noszą nazwy i do czego są przystosowane.

Żubr Pompik. Wyprawy. Bagienny łoś; Tekst i ilustracje: Tomasz Samojlik;
Wydawnictwo Media Rodzina

Więcej o serii „Żubr Pompik. Wyprawy” przeczytacie w artykule:
PRZYRODA i PRZYGODA. Parki narodowe dla przedszkolaków

PS.
Czy poznaliście może na takim tle sportretowaliśmy WYPRAWY ŻUBRA POMPIKA? Tak, to wydana pod naszym patronatem MAPA POLSKI DLA DZIECI, a dokładniej jedna z jej kart edukacyjnych. Możecie na niej sami rozpoznać, zaznaczyć i podpisać Biebrzański Park Narodowy. Jesteście gotowi na takie wyzwanie?

Więcej o mapie możecie przeczytać w naszej recenzji: Zabawa z geografią. Mapa Polski dla dzieci , a jeśli jesteście zdecydowani na zakup, zajrzyjcie na stronę www.twojemapy.com.Artykuł powstał w ramach cyklu: W Polskę bez plecaka, prezentującego najciekawsze, niebanalne i najbardziej wartościowe publikacje dla młodych turystów i ich rodziców.

Mamy nadzieję, że zachęcą Was one do odkrywania rozmaitych zakątków Polski i staną się niezastąpionymi towarzyszami rodzinnych podróży!

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel