12 map. Więźniowie geografii

Geopolityka... dla dzieci?

Wachlarz zainteresowań najmłodszych bywa tak szeroki i zaskakujący, że dlaczego nie włączyć do niego i szczypty geopolityki ? Tym razem mapy posłużą nam nie do odbywania domowych podróży, poznawania zabytków, przyrody i ciekawostek, a do zrozumienia jak działa świat, jak geografia wpływała na historię, na naszą codzienność, a także przyszłość.

Więźniowie geografii. 12 map, które pomogą ci zrozumieć świat

Co znajdziemy na 12 mapach T. Marshala?

12 rozdziałów książki to: Rosja, Chiny, USA, Kanada, Europa, Afryka, Bliski Wschód, Indie i Pakistan, Korea i Japonia Ameryka Łacińska, Australia, Arktyka.  Każda część to kilka stron: na początek oczywiście bogato ilustrowana mapa, następnie zarys historyczny, na koniec problem i/lub charakterystyczna cecha regionu.

Więźniowie geografii. 12 map, które pomogą ci zrozumieć świat

Cały świat i jego najważniejsze problemy

Czy Wasze dzieciaki też zadają mnóstwo pytań o współczesny świat? U nas wiele takich pytań powstaje, kiedy razem słuchamy, czytamy czy oglądamy aktualne informacje. 12 map pomoże nam wyjaśnić i zrozumieć bardzo wiele z dzisiejszych tematów:  m.in. dlaczego Rosja zajęła Krym, dlaczego Tybet jest taki ważny, co to znaczy, że USA to globalne supermocarstwo, dlaczego granice w Afryce są "rysowane od linijki", a w Europie nie? O jakie czarne złoto toczą się walki na Bliskim Wschodzie i czy czeka nas nowa "zimna wojna"?

Więźniowie geografii. 12 map, które pomogą ci zrozumieć świat

Dla kogo jest 12 map?

Myślę, że z uwagi na bogate ilustracje książka zainteresuje już 6/7-latków. Z drugiej strony, w zdawałoby się niedługim tekście kryje się tyle ciekawostek, że treść zaskoczy i dzieciaki 10+. A jeśli będzie Wam mało polecamy też "wersję oryginalną dla dorosłych", czyli bestseller tego samego autora (tym razem już bez ilustracji): T. Marshal "Więźniowie geografii, czyli wszystko, co chciałbyś wiedzieć o globalnej polityce".  

Oba tytuły pomogą Wam odpowiedzieć dzieciakom na wiele trudnych pytań: fachowo, a jednocześnie jasnym i zrozumiałym językiem.

Więźniowie geografii. 12 map, które pomogą ci zrozumieć świat

Tim Marshal,  Więźniowie geografii 12 map, które pomogą Ci zrozumieć świat

Wydawnictwo ZYSK i S-KA, 2020

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel