Trzy życzenia

face wiek: 8+
hourglass_empty czas: 5 min
supervised_user_circle ilość graczy: 3-5
Bajeczna tematyka i grafika kart. Ładne ilustracje, wygodne, solidne pudełko i przystępna cena to duże atuty gry.

Jak w to się gra?
Dostajemy trzy karty - leżą one zakryte przed nami, a cała rozgrywka polega na tym, że zerkając w jedną z nich lub podmieniając je z kartami innych graczy, bądź leżącymi na stole tak dopasować swoje karty, by posiadać na nich najwięcej punktów oraz przynajmniej po 1 symbolu harmonii, daru i supermocy. Jeśli nie spełnimy tego ostatniego warunku przegrywamy niezależnie od ilości zdobytych punktów.

W tali czai się również karta, z którą przegrywamy niezależnie od wszystkiego - jest więc podrzucana rozgrywającym na wszelkie możliwe sposoby.

Nasze subiektywne, rodzinne odczucia
Zmylił nas nieco opis gry na stronie producenta, a szczególnie fragment o: “umiejętności zachowania pokerowej twarzy, trzymania emocji na wodzy oraz intuicyjnego wyczucia”. Jeśli tego szukacie w pudełku to możecie być mocno rozczarowani…

Na rozgrywkę nie mamy dużego wpływu - duża losowość, szybka zmiana kart (im więcej graczy tym większy chaos panuje w naszych umysłach).

Jeśli jednak szukamy gry krótkiej, prostej, która rozbawi nasze dzieciaki to ta pozycja zapewne przykuje naszą uwagę.

My graliśmy w gronie dzieci i dziadków. Losowość dawała naszej córce dużo radości i możliwość ogrania starszych. Dorosłych rozgrywki szybko zaczynają irytować - wpływ na wynik mamy niewielki. Nawet jak uzbieramy jakieś karty to ktoś nam szybko może je podmienić, ale...

Proste zasady, szybka rozgrywka i właśnie ta losowość sprawiają, że dzieci dobrze się bawią grając w swoim gronie (córka grała w grę ze swoimi kolegami i koleżankami z klasy i gra im się baaaaardzo podobała). Zwłaszcza podrzucanie innym karty z przegraną :)

Dla kogo?
Proste zasady, nie wymagana umiejętność czytania sprawiają, że świetnie sprawdzi się z dziećmi już w wieku przedszkolnym.

Czego gra uczy:
Ćwiczy zapamiętywanie.

Ilość graczy:
do 3-5

Zalety:
bardzo dobra jakość wykonania

Wady:
Dla starszych dzieci i dorosłych nużąca staje się duża losowość i nieprzewidywalność gry.Dziękujemy wydawnictwu REBEL za przelazanie gry do recenzji.

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel