Szkoła latania... i dobrej zabawy!

Komiksowa karcianka? 
Co by było gdybyśmy na kartach do gry spotkali ulubionych komiksowych bohaterów?
Oczywiście jeszcze więcej przyjemności z gry!


hourglass_emptyCzas: 10-15 minut
face Wiek: 7+
supervised_user_circle Ilość graczy: 2-6
casino Wydawca: EGMONT

Szkoła latania

Dlaczego polecamy grę SZKOŁA LATANIA?

Zasady gry są bardzo proste, szybko je poznamy, zapamiętamy... i zaczniemy grać! Co więcej: sama gra przebiega też szybko i sprawnie. Małe pudełko wrzucimy do plecaka, a i sama rozgrywka nie wymaga dużo miejsca.

A jak grać w SZKOŁĘ LATANIA?

Podstawowa zasada to dokładanie na stos kart o coraz większej wartości: np. na kartę z 2 możemy położyć  5, na 6 - 7 itd. Możemy też łączyć karty z tą samą wartością, czyli na 7 możemy położyć np. dwie czwórki, albo trzy trójki.

W tym przypadku na Łamignata (7) możemy położyć kartę z 8 lub dwie z 6

Szkoła latania

Karta specjalna: Hegemon może przybrać dowolną postać z numerów od 1 do 7. Dodajemy go jako parę do dowolnej karty z tego przedziału.

Kto wygrywa? Jeśli nie mamy co dołożyć do stosu zabieramy wszystkie karty jako "punkty karne". Kto zbierze ich mniej zostaje zwycięzcą.

Wariant zaawansowany polega na dodaniu do rozgrywki "kafelków przedmiotów" (je także pamiętamy z komiksów!). Kafelki te dadzą na specjalne moce - np. dodajemy dodatkowe punkty do zagranych kart, zmniejszamy liczbę punktów karnych, możemy łączyć karty o różnych wartościach itp.

Szkoła latania

Dla kogo jest gra karciana SZKOŁA LATANIA?

Pudełkowy wiek to 7+. Podstawowym warunkiem jest opanowanie dodawania kilku liczb, w tym dwucyfrowych (ewentualnie mnożenia). Młodsze dzieci możemy włączać do gry na zasadzie gry w parze np. z rodzicem - wtedy działania matematyczne wykonamy razem (i dojdzie nam "efekt uboczny" w postaci lekcji rachunków).

Wbrew pozorom gra nie jest jedynie losowa. Tak, nie mamy wpływu na to jakie karty otrzymamy, ale możemy zadecydować o kolejności ich dokładania. Czy na 5 położymy 6, czy 12, a może lepiej "pozbyć się z ręki" trzech czwórek?

Szkoła latania

Szkoła latania, seria GRY DO PLECAKA
wyd. Egmont 2020

PS. nr 1. Nie, żeby grać nie musimy znać akcji wszystkich części kultowej serii komiksów J. Christy, ale może rozgrywki nas do tego zachęcą?

PS. nr 2. Kajko i Kokosz byli już bohaterami innej gry, którą opisaliśmy dla Was: KAJKO I KOKOSZ. PRZYGODY WOJÓW

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel