Stwórzcie swój sen: CHYBA ŚNISZ!

Sny rządzą się własnymi prawami… i w zasadzie wszystko jest w nich możliwe! Tym razem stworzymy RAZEM własny sen, a później… postaramy się go sobie RAZEM przypomnieć.

CHYBA ŚNISZ to gra KOOPERACYJNA, w której stanowimy jedną drużynę, razem pracujemy na końcowy wynik rozgrywki. Przy okazji rozwijamy wyobraźnię i twórcze myślenie, ćwiczymy koncentrację i pamięć!W pierwszej części śnimy: dokładamy karty snu i tworzymy niesamowitą opowieść. Rysunki ze 156 kart możemy potraktować dosłownie, ale także jako inspirację dla naszej niczym nieograniczonej wyobraźni! Im więcej kart snu zdążymy wyłożyć na stos zanim upłynie czas wyznaczany przez klepsydrę tym lepiej – mamy więcej szans na zdobycie cennych punktów.W drugiej części przypominamy sobie sen: odwracamy karty tyłem i kolejno zgadujemy poszczególne fragmenty naszego snu. Nadal jesteśmy drużyną! Jeżeli pamięć nas zawodzi możemy poprosić o pomoc innego gracza. Na koniec podliczamy punkty: po 2 za odgadnięte samodzielnie karty, po 1 za karty przy których potrzebowaliśmy pomocy, za nieodgadniętą kartę odejmujemy 2 punkty od końcowego wyniku.Wygrana czy przegrana? Nasz ostateczny wynik sprawdzamy w tabeli punktacji. Czy możemy być dumni z naszego snu? Pamiętajcie: każdy wynik można poprawić! Wystarczy… zagrać jeszcze raz!Chyba śnisz!
7+ (gra nie wymaga umiejętności czytania, mogą w nią grać i młodsi gracze. Dla ułatwienia możemy zrezygnować z klepsydry i np. wybrać konkretną pulę kart do danej rozgrywki)
Wydawnictwo Rebel
Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel