"Stuku Puku" - Granna 4+

Elementy gry:
- drewniany młoteczek - Młoteczek w całości wykonany jest z drewna i nie jest jakoś niebezpieczny.
- pudełeczko pinezek (50 szt.) - Możliwość zabawy pinezkami sprawia synkowi ogromną frajdę. Pinezki są prawdziwe, ostre, więc zabawa TYLKO POD NADZOREM OSOBY DOROSŁEJ. My po skończonej zabawie komisyjnie liczymy pinezki, dzięki temu dodatkowo utrwalamy sobie liczenie do 50.
- 6 plansz ze wzorami
- 46 elementów do przybijania - Elementy wykonane są z grubego kartonu, są bardzo kolorowe i dwustronne.
- korkową planszę - Plansza jest gruba, nie ma możliwości, że dziecko przebije ją pinezką na wylot i się pokaleczy. Dobrym pomysłem byłoby dołączenie do zestawu dodatkowej planszy korkowej, ponieważ dziecko nie zawsze chce burzyć swoje dzieło.
- instrukcję
- arkusz naklejek - Do gry dołączono gratis arkusz z naklejkami.

Zasady:
"Stuku Puku" to znana od pokoleń tradycyjne zabawa dla dzieci - przybijanka. Zadanie dzieci polega na przybijaniu elementów wzorując się na gotowym obrazku (w zestawie mamy ich sześć) lub według własnego pomysłu.

Opis, opinia
Elementy do przybijania wykonane są z grubego kartonu, są bardzo kolorowe i dwustronne. Korkowa plansza jest gruba, nie ma możliwości, że dziecko przebije ją pinezką na wylot i się pokaleczy. Dobrym pomysłem byłoby dołączenie do zestawu dodatkowej planszy korkowej, ponieważ dziecko nie zawsze chce burzyć swoje dzieło.

Gra rozwija umiejętności manualne, precyzję, cierpliwość (koncentrację na zadaniu), wyobraźnię oraz doskonali percepcję wzrokową (umiejętność rozróżniania barw, kształtów, wyodrębniania elementów z tła) dziecka.

Ćwiczy także koordynację wzrokowo - ruchową, czyli umiejętność łączenia tego , co widzi oko, z tym co wykonują ręce. Dobra koordynacja wzrokowo - ruchowa jest niezbędna przy wykonywaniu wielu czynności jak: rysowanie, ćwiczenia gimnastyczne, pisanie.
Doskonała zabawa dla małych majsterkowiczów.

Wady:
tylko jedna plansza korkowa

Zalety:
solidne wykonanie
przystępna cena
walory edukacyjne

Wiek dziecka:
Kategoria wiekowa: 4 - 7 latAutor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel