Story Cubes REBEL 2+

Wykonanie: Gra w małym, poręcznym, zapinanym na magnes opakowaniu, które z łatwością wsuniemy do plecaka, torby, a nawet kieszeni. Bardzo wysoka, przykuwająca uwagę jakość wykonania (zarówno kostek, jak i pudełka).

Zasady gry: w zasadzie dowolne. Z rozsypanych obrazków układamy opowiadanie, historyjkę.

Opis: Dzięki małym rozmiarom gra w zasadzie wszędzie może nam towarzyszyć - w oczekiwaniu na posiłek w restauracji, w trasie wycieczkowej itp. Łatwo ją wyciągnąć, zagrać i schować. Dzięki sile wyobraźni ułożone historie są za każdym razem zupełnie inne, często bardzo zabawne. Nasz rodzinny hit:

“Za siedmioma górami, za siedmioma mostami, w czasach kiedy samoloty jeszcze nie latały - w wysokiej wieży przecudnej urody księżniczka czekała na księcia który ją ocali. Droga do wieży była jednak bardzo daleka - żeby się do niej dostać trzeba było przejść przez pole burz, przepłynąć rzekę krwiożerczych piranii. Komnata królewny zamknięta była na tysiąc kłódek, do których kluczy strzegły groźne, ziejące ogniem bestie. Dlatego księciu nie chciało się jej uwalniać i wybrał za żonę inną.”

Mina naszej córki bezcenna :)Opinia: naszym zdaniem jest to gra, którą warto mieć na rodzinnej półce - zwłaszcza, że nie zajmie nam na niej dużo miejsca. Gra rozwija wyobraźnię dziecka oraz uczy bardzo ważnej umiejętności wypowiadania się, budowania zdań.

Dla młodszych dzieci polecamy wersje, że z rozsypanych kości wspólnie tworzymy opowieść. Ta wersja gry sprawdza się również, gdy opowieści dziecka są proste i bardzo przewidywalne, np. Chłopiec szedł i spotkał pszczołę, samolot, kłódkę... itp. Możemy wtedy zacząć opowieść i zasugerować dziecku, by w podobny sposób dokończyło opowieść, a następnie stopniowo przejść do etapu tworzenia własnych historii.

Moim zdaniem gra rozwija w dziecku naturalna potrzebę słuchania i opowiadania bajki.

Wyczarowane z kostek historyjki to zabawa dla każdego - od seniorów, najmłodszych w rodzinie po wymagających nastolatków - gra bowiem świetnie się sprawdza także jako gra imprezowa - wtedy to dopiero się dzieje ;)

Wiek dziecka: od ok. 2 lat.

Zalety:
jakość wykonania małe, podróżne opakowanie, które można wsunąć do kieszeni

Wady:
nie znalazłam :)

Dziękujemy wydawnictwu REBEL za przekazanie gry do recenzji!

(każde zdjęcie po kliknięciu można obejrzeć w powiększeniu)
Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel