Speed Cups G3 4+

W pudełku: Instrukcja, dzwonek, 5 kompletów 6-ciu plastikowych kubeczków w różnych kolorach, karty

Wykonanie: kubeczki z dobrej jakości plastiku (wytrzymałe, matowa struktura), całość zapakowana w pudełko z przegródkami. Rozmiar pudełka jest adekwatny do zawartości, co nas pozytywnie zaskoczyło.

Zasady gry: zadaniem graczy jest jak najszybsze ułożenie kubeczków kolorami według wzoru z wylosowanej karty. Gracz, który zrobi to jako pierwszy wciska dzwonek i jeśli poprawnie rozwiązał zadanie otrzymuje dana kartę. Wygrywa gracz, który zbierze najwięcej punktów - kart.

Opis: Gra idealnie nadaje się do rodzinnej zabawy, u nas świetnie się sprawdziła podczas dziecięcej imprezy - zasady są bardzo proste, nasze sześciolatki grały same świetnie się przy tym bawiąc.

Dużym plusem gry jest to, że wszyscy uczestnicy wykonują zadanie jednocześnie - nie ma czekania na swoją kolej, co dla dzieci jest nużące.

Grę poleciłabym także dla dzieci stawiających pierwsze kroki w nauce czytania i pisania. Często młodsze dzieci mają problem z zachowaniem właściwej kolejności (piszą lustrzane odbicia liter, zamieniają kolejność cyfr). Gra poprzez zabawę uczy dzieci zachowywania tej właściwej kolejności czytania - od lewej do prawej strony.

Wiek dziecka: na opakowaniu 6+ jednak naszym zdaniem wiek jest trochę zawyżony. Wśród naszych znajomych dzieciaków gra sprawiała dużo frajdy zwłaszcza przedszkolakom.

Zalety: jakość wykonania rozmiar pudełka adekwatny do zawartości wszyscy gracze rozgrywają turę jednocześnie - brak oczekiwania na swoją kolejkę

Wady: nie znalazłam :)

(każde zdjęcie po kliknięciu można obejrzeć w powiększeniu)


Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel