"Pędzące żółwie" EGMONT gra rodzinna 4+

Wykonanie: bardzo dobra jakość wykonania: bardzo gruba tektura planszy. Pudełko normalnych rozmiarów. Zastrzeżenie mam jedynie do kart – są dość cienkie tzn. karty są standardowe, jednak biorąc pod uwagę ich przeznaczenie (czyli element gry dla dzieci) są mało dziecioodporne i mogą łatwo ulec zniszczeniu, ale chyba trudno o wykonanie kart odpornych na dziecięce rączki.  

Komentarz do kart po kilku latach używania: na początku miałam bowiem, co do nich duże wątpliwości - jednak obecnie, pomimo, że gra była ściągana z półki przez kilka razy w tygodniu, a córka sama czasem lubi się nią bawić karty jakoś bardzo nie ucierpiały i mają się całkiem dobrze :)  

Elementy gry: plansza z bardzo grubej tektury, drewniane figurki żółwi, karty (mniejsze od standardowego rozmiaru, łatwiej trzymać je w rękach dziecku), bloczki z kolorem żółwia z grubej tekturki. Plansza nie jest dużych rozmiarów przez co grę łatwo wszędzie rozłożyć (my graliśmy w nią nawet w pociągu).  

Zasady: Każdy gracz losuje bloczek z kolorem żółwia i tylko on wie, który żółw jest jego. Następnie grając zestawem kart, które otrzyma może poruszać się żółwiami (także nie swoim) tak, by dojść jako pierwszy do mety. Jeśli do mety dojdzie kolumna żółwi, wygrywa żółw znajdujący się na samej górze.  

Opis gry: Naprawdę jedna z lepszych gier rodzinnych, do grania z młodszymi uczestnikami. Proste zasady, dużo humoru oraz kombinowanie sprawiają, że jest to idealna gra dla każdego. Od wujka, ciocie, babcie po wnuki. Zaletą gry jest duża wzajemna relacja i wpływ ruchów innych graczy – żółw, mając w ręku karty nie swojego koloru możne wygrać wyścig jeżdżąc innym na plecach! Dzieciom to się szczególnie podoba.  

Wady:
cienkie karty do gry – przy młodszych dzieciach trzeba bardzo uważać, by się nie poniszczyły, przy normalnym użytkowaniu nam służą kilka lat i mają się całkiem dobrze  

Zalety:
jakość wykonania
proste zasady uczące kombinowania i logicznego myślenia
normalnych rozmiarów pudełko
duża interakcja pomiędzy graczami
mniejszy rozmiar kart, łatwiej je trzymać dziecku  

Wiek dziecka: na opakowaniu pisze pięć lat u nas jednak z grą dość dobrze radziła sobie nasza czterolatka.


Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel