Mały Książę

Jeśli wraz z Małym Księciem przeżyliście już niezwykłą czytelniczą podróż odwiedzając odległe planety może pora zamienić drukowane kartki książki na kafelki do gry?

W grze wydawnictwa Rebel i Ludonaute razem z głównym bohaterem powieści tworzymy własną planetę. Czy znajdą się na niej dymiące wulkany, zachody słońca, które będziemy oglądać nie tylko wtedy, gdy jest nam smutno, a może oswojone lisy bądź dumne i piękne róże czujące wstręt do przeciągów?JAK GRAMY?

Na środku stołu układamy 4 stosy kafelków: pierwszy z wnętrzem planety, dwa z jej krawędziami oraz ostatni z postaciami.Naszym celem jest zbudowanie planety (kwadrat 4x4 kafelki) wraz z czterema postaciami w narożnikach kwadratu.

W trakcie jednej z 16 rund gracz rozpoczynający pobiera z wybranego stosu tyle kafelków, ile jest graczy i kładzie je odkryte na środku stołu. Może teraz jako pierwszy wybrać jeden z odkrytych kafelków i użyć go do budowy swojej planety, następnie wyznacza kolejnego gracza mogącego wybrać kafelek. Ostatni z graczy musi wziąć jedyny odkryty kafelek pozostały na stole, za to w następnej rundzie to on zostaje graczem rozpoczynającym.Gra toczy się do momentu aż wszyscy gracze zbudują swoje planety. Wtedy podliczane są punkty, jakie zdobyli dzięki 4 postaciom zebranym wokół jego planety.Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel