Magic Maze - weź i czmychaj!

Och, będzie niegrzecznie! Krasnolud, Mag, Barbarzyńca i Elf napadają na centrum handlowe. Muszą jak najszybciej ukraść brakujący im ekwipunek, a następnie czmyhnąć zanim włączy się sklepowy alarm!


hourglass_emptyCzas: 15 minut
face Wiek: 8+
supervised_user_circle Ilość graczy: 1-8
casino Wydawca: Lacerta

Ogólne zasady gry

Na początku gry mamy kafelek startowy, na którym stoją 4 pionki postaci. To moment, kiedy możemy wszystko obgadać, zaplanować, gdy już wtargniemy do sklepu (obrócimy klepsydrę) wszystko dzieje się błyskawicznie!Każdy z graczy porusza się każdym z pionków, ale tylko we właściwy sposób. Czyli jeśli pionek potrzebuje skręcić w lewo tylko jeden z graczy może to zrobić - współpraca jest więc konieczna! Każdy musi więc obserwować wszystkie 4 pionki i jak najszybciej wykonać swój ruch tym z nich, który tego potrzebuje. Także tylko jeden z graczy jest też odpowiedzialny za dodawanie we właściwym momencie kafelków terenu. Naszym zdaniem jest dotarcie pionkami do właściwego asortymentu. Gdy wszystkie pionki ukradną to, po co przyszły następuje włączenie alarmu - wszyscy bohaterowie muszą jak najszybciej opuścić budynek zanim złapią ich ochroniarze! Jeśli choć jeden zostanie złapany przegrywamy rozgrywkę.Plansza dodawana jest stopniowo, kafelek po kafelku, dlatego nie jesteśmy w stanie na początku wszystkiego zaplanować. W trakcie rozgrywki panuje chaos - jak w tradycyjnym napadzie, gra więc świetnie oddaje klimat fabuły!Gra uczy koncentracji i podzielności uwagi

W trakcie rozgrywki musimy obserwować wszystkich bohaterów i wykonywać nimi ruch, za który jesteśmy odpowiedzialni. Każdy ma określoną funkcję, która jest niezbędna do wykonania zadania, wzajemna współpraca jest więc kluczowa! Często w grach kooperacyjnych stykamy się z problemem, gdzie nie tyle razem osiągamy cel, co inni mówią nam, co mamy zrobić. W grze Magic Maze ten problem nie występuje - każdy z graczy jest jednakowo ważny, w trakcie rozgrywki nie można się komunikować, presja czasu sprawia, że nawet ciężko jest o taką możliwość.

Kolejnym ciekawym efektem gry, który zaobserwowaliśmy jest to, że większą szansę na wygraną mamy skupiając się na swoich zadaniach niż wytykając innym ich błędy!

Gra stanowi świetny element dydaktyczny przy dzieciach mających problem z koncentracją, skupieniem, podzielnością uwagi, opanowaniem emocji związanych z presją czasu.Tematyka gry, choć mało wychowawcza, z pewnością zainteresuje dzieciaki i nastolatków. Gra jest ciekawie uniwersalna - świetnie sprawdzi się dla dzieci, nastolatków, dorosłych. Ciekawa do rodzinnej rozgrywki, jak i jako gra imprezowa.GRĘ UDOSTĘPNIŁO NAM DO RECENZJI WYDAWNICTWO LACERTA. DZIĘKUJEMY!


Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel