Leśny poker. Spór o bór

KARCIANA STRATEGICZNA
face wiek: 8+
hourglass_empty czas: 20 min
supervised_user_circle ilość graczy: 2
casino wydawca: Muduko

Strategiczna gra karciana z piękną grafiką

Spór o bór, wyd. Muduko.

Spór o bór - leśny poker z drużynami zwierząt

Gra karciana SPÓR O BÓR to bardzo ciekawa propozycja dla tych, którzy lubią gry z pozoru proste, a w rzeczywistości kryjące w sobie wiele możliwości i strategicznego potencjału. Nam już przy lekturze instrukcji nasunęło się porównanie z klasycznym "pokerem" - za to w sfabularyzowanej, ilustrowanej i rozwiniętej wersji. Zresztą zobaczcie sami!

Jak grać (i wygrać) w  "Spór o bór"?

Gracze starają się przejąć kontrolę nad polanami. Przy każdej z nich stopniowo dokładają karty, które utworzą grupy zwierząt. W zależności od tego, czy karty w grupie będą mieć te same kolory, te same wartości liczbowe, albo będą ułożone w kolejności mają większą, lub mniejszą moc.
Spór o bór, wyd. Muduko
Np. "legion", odpowiednik klasycznego "pokera" (karty w tym samym kolorze i kolejności) wygra on z "kompanią", (czyli trzyskładnikową "karetą"), która z kolei pokona "bractwo" (czyli "kolor") itd.
Spór o bór, wyd. Muduko.
Dodatkowo możemy włączyć do gry karty specjalne (wariant "Jednostki specjalne"), albo zagrać wg wariantów "Długi pojedynek" lub "Spiesz się powoli".
Spór o bór, wyd. Muduko. Karty specjalne

"Spór o bór" - dla kogo?

Na pewno dla tych, którzy lubią myśleć w czasie gry! Mali stratedzy będą tu mieli doskonałe pole do popisu. Mimo elementu losowości (dobieranie kart) o wyniku rozgrywki decyduje przede wszystkim "poziom" gracza. 
Spór o bór, wyd. Muduko.

Oznacza, to, że chociaż młodsze dzieci łatwo opanują zasady gry, będą mieć dużo mniejsze szanse na wygraną w starciu ze starszym rodzeństwem, czy rodzicami. Rozwiązaniem może być gra drużynowa, np. "drużyna mamy" przeciwko "drużynie taty".

Spór o Bór - niespodzianka w pudełku!

Razem z grą otrzymamy niespodziankę: piękną wprasowankę z grafiką jednej z kart. Oto ozdobiona nią koszulka:
Spór o bór, wyd. Muduko

SPÓR O BÓR, wyd. Muduko 2021.
Dziękujemy za udostępnienie gry do recenzji Wydawnictwu MUDUKO

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel