Łąka: gra dla miłośników przyrody
Chcecie nauczyć się rozpoznawać rośliny, owady, ptaki? Gra ŁĄKA zabierze Was na przyrodniczą wyprawę, będziecie zbierać punkty zwycięstwa, ale także obserwacje i (jeśli tylko zechcecie) masę wiedzy!
Czas: ok. 60-90 min. Wiek: 10+Ilość graczy: 1-4Wydawca: Rebel
Dzięki starannej pracy grafików oraz rzetelnie opracowanemu Indeksowi Kart gra staje się wielkim, przygodowym, bogato ilustrowanym atlasem przyrody. Oczywiście nie tylko do oglądania i czytania - przede wszystkim do grania!
Łąka - pierwsze spotkanie
Widząc zapowiedzi gry nie mogliśmy się doczekać! Tak: właśnie ze względu na przepiękną grafikę! A po otwarciu pudełka... było jeszcze piękniej! Pierwsze spotkanie z grą ŁĄKA to przeglądanie przepięknych kart: jest ich aż 184!!! (+ 30 w dodatkach), a także zabawa w składanie plecaków i układanie elementów w sprytnej wytłoczce.
Łąka - jak grać?
Po przeczytaniu instrukcji (lub obejrzeniu filmu) możemy zacząć grać! Na początek warto przygotować dużo miejsca: do rozłożenia są dwie plansze, a obszar gry każdego gracza też zajmie sporo miejsca.
W ŁĄKĘ możemy grać w 2,3 lub 4 osoby, albo samemu - wtedy naszym przeciwnikiem będzie tajemniczy włóczykij ("gracz automatyczny"), będziemy też walczyć o jak najlepszy końcowy wynik.
Jeśli na początku ilość możliwych akcji do wykonania Was trochę onieśmiela proponujemy na początek zagrać w "Łąkę dla początkujących" (nasz pomysł na uproszczoną wersję rozgrywki w Łąkę poniżej).
Łąka - dla kogo?
Gra jest zdecydowanie bardziej strategiczna niż losowa. W każdej turze stajemy przed wyborem wielu możliwych akcji, dodatkowo budujemy własny obszar gry , czyli zbiór własnych "obserwacji", które na koniec dadzą nam punkty zwycięstwa. Przed nami mnóstwo kombinowania, podejmowania decyzji, planowania, czyli rzeczywiście dla dzieciaków poniżej 10 lat będzie to niełatwe zadanie.
Jak grać w Łąkę z młodszymi dziećmi?
ŁĄKA jest tak piękna, że szkoda ją chować przed młodszymi graczami, szczególnie jeśli to mali miłośnicy przyrody.
Aby dać im szansę zabawy z ŁĄKĄ wymyśliliśmy następujące ułatwienie: gramy bez użycia planszy ogniska (za to każdemu rozdajemy kilka żetonów dróg, a żetonów szlaku rozdajemy tyle, aby dla każdego gracza wystarczyło miejsca przy planszy). Gramy zgodnie z podstawowymi zasadami: żetonami szlaków kolejno wybieramy karty i układamy na swoim obszarze gry. Aby było jeszcze łatwiej: pozwalamy układać karty obserwacji na swoim obszarze bez ograniczeń ilości w jednym ruchu.
Łąka - dodatki
W pudełku znajdziemy 5 tajemniczych kopert... czy możemy je otworzyć?
Tak, ale warto stopniować przyjemność! Kiedy "ogramy się" z podstawową "Łąką" możemy urozmaicić rozgrywkę jednym z ukrytych w kopertach dodatków. Uwaga! Autorzy zaproponowali specjalne przyrodnicze zadania do wykonania przed otwarciem kopert? Jakie? Nie zdradzimy - sprawdźcie sami!
Gratulujemy autorom ŁĄKI czyli REBEL STUDIO >>>
Data dodania: 2021-04-26