"Kolorowe biedronki" EGMONT 3+

Sympatyczna gra dla przedszkolaków!

Elementy gry:
- plansza ze strzałką
- 8 magnetycznych biedronek
- 7 drewnianych mrówek
- 56 drewnianych kropek w kształcie walca w 8 różnych kolorach (2 dodatkowe kropki z każdego koloru w razie ewentualnej zguby)

Zasady:
Trwa przygotowywanie do balu kostiumowego, na który wybierają się zarówno biedronki, jak i mrówki. Jednak zanim biedronki wyruszą na bal muszą zadbać o swoje przebranie. Wymieniają się więc nawzajem kolorami swoich kropeczek, tak by każda z nich miała 5 różnych kropek. Muszą to jednak zrobić szybko, gdyż w tym samym czasie na imprezę wyruszają głodne mrówki! Która grupa pierwsza usiądzie przy biesiadnym stole?

Na początku gry biedronki (każda z kropkami w jednym kolorze) ustawiają się na zewnętrznych płatkach kwiatu. Gracz kręci strzałką - jeśli wypadnie któraś z biedronek gracz przystawia ją na dowolne pole bliżej środka kwiatka, tuz obok innej biedronki. Dzięki znajdującym się w biedronkach magnesom dwa zwierzątka czasem się lubią i jest (jak to określili nasi mali gracze “buzi-buzi”) - wtedy biedronka może wymienić się jedną kropką i szukać kolejnej przyjaciółki chętnej na wymianę. Jeśli zaś się nie polubią, czyli odwrócą się do siebie tyłem - biedronka wraca na swoje miejsce.

Gdy strzałka zamiast biedronki wskaże listek - jedna z mrówek już cieszy się na myśl o uczcie.

Opis, opinia
“Kolorowe biedronki” to gra kooperacyjna - nie mamy więc wygranych i przegranych graczy - co jest dużym plusem dla młodszych dzieci - wiele dzieci bowiem podchodzi jeszcze w tym wieku do gier i wszelkich rozgrywek bardzo emocjonalnie i przegraną traktują jako ogromna porażkę. W grze “Kolorowe biedronki” po prostu wszyscy gracze stają się drużyną biedronek i wszyscy starają się im pomóc zdążyć przed mrówkami na bal.

Kolorowe kropki - małe, drewniane walce są świetnym sposobem na rozwijanie małej motoryki dziecięcych rączek. Jest to duża zaleta w przypadku starszaków (3+) lecz wada, gdy przy stole chcemy posadzić dwulatka o mniej sprawnych paluszkach (gra jest bowiem tak sympatyczna, a zasady tak proste, że nasza dwulatka dzielnie towarzyszyła starszym braciom w rozgrywce). Jednak przy wymianie kropek potrzebna jej była pomoc. W przypadku tak małych dzieci z kropkami może się wiązać jeszcze jeden problem - mogą zacząć wyglądać wyjątkowo apetycznie :)

Gra ćwiczy pamięć (jeśli zapamiętamy, które biedronki się lubią lub nie lubią wymiana kropek będzie szła sprawniej) oraz uczy koncentracji (trzeba śledzić ruchy innych graczy, jak zachowują się wybrane przez nich biedronki).

“A dlaczego biedronki raz się przytulają a raz się od siebie odwracają?” - starszemu smykowi przy pomocy biedronek bardzo ciekawie można przybliżyć zjawisko magnetyzmu :)

Zalety:
bardzo dobra jakość wykonania
gra kooperacyjna - nie ma przegranych
kropeczki, które wspomagają rozwój małej motoryki
magnetyczne biedronki - które dziecko nie lubi zabawy magnesami?

Wady:
drobne wałeczki-kropeczki trzeba dobrze pilnować - przed stoczeniem się ze stołu i zgubieniem, a także przed połknięciem przez najmłodszych graczy lub ich rodzeństwo

Wiek dziecka:
Według opakowania 4+, jednak możemy spróbować zagrać już z dwulatkiem (w towarzystwie i z pomocą osoby dorosłej).Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel